Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatına Kıyabilenlerindir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Yarınlar yorgun kimselerin değil , rahatına kıyabilenlerindir sözü ile ilgili kompozisyon

Başarı , tesadüfen kazanılabilecek bir şey değil . Bazı tesadüfi ya da şansa dayalı kazançlar ise başarı gibi gözükse bile uzun süreli olmadığı için kısa zamanda kaybedilir . Başarının anahtarı çok çalışmak ve emek ederek kazanmaktan geçer .

İnsanlar geleceklerini kurmak için çalışmak zorundadır . Yan gelip yatarak hep başkalarının yardımını bekleyerek ya da babadan, dededen kalan mirasa güvenerek yaşayanlar hayal kırıklığına uğrar . Atalarımızın da dediği gibi "hazıra dağ dayanmaz." Hazır para kısa sürede harcanır gider . Eğer uzun süreli ve kalıcı bir başarı istiyorsak yılmadan çalışmalı ve elimizden gelen gayreti göstermeliyiz . Başarmak için bazı keyflerimizden ve alışkanlıklarımızdan fedakarlık etmemiz gerekir . Arkadaşlarımızla vakit geçirmekten , televizyon izlemekten , bilgisayarda oynamaktan vb. Zevklerimizden yeri geldiği zaman bir süreliğine de olsa mahrum kalmayı bilmeliyiz . Aksi taktirde istediğimiz başarıya ulaşmamız zor hatta imkansız olabilir .

Bir insan günde 9-10 saat uyuyayım , erken kalkmayayım , istediğim zaman istediğim şeyi yapabileyim , çok fazla yorulmayayım ama en başarılı insan da ben olayım derse bu kuru bir hayalden öteye gitmez . Başarılı olmak ve geleceğimizi kurmak için yorulmamız gerekir .


6 yorum:

 1. Teşekurler işime yaradı��

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuş 😍 😍

  YanıtlaSil
 3. çok uzun ve hep parasal durumdan bahsetmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet teşekkürler❤️🌼 Süper olmuş, çok işime yaradı

   Sil
 4. yarına kadar ezberlerim umarım
  internetten bakmamam gerekiyordu ama baktım
  iyikide baktım ama biraz kısa olsa daha iyi olurmuş tabi

  YanıtlaSil

Deneme