Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatına Kıyabilenlerindir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Yarınlar yorgun kimselerin değil , rahatına kıyabilenlerindir sözü ile ilgili kompozisyon

Başarı , tesadüfen kazanılabilecek bir şey değil . Bazı tesadüfi ya da şansa dayalı kazançlar ise başarı gibi gözükse bile uzun süreli olmadığı için kısa zamanda kaybedilir . Başarının anahtarı çok çalışmak ve emek ederek kazanmaktan geçer .

İnsanlar geleceklerini kurmak için çalışmak zorundadır . Yan gelip yatarak hep başkalarının yardımını bekleyerek ya da babadan, dededen kalan mirasa güvenerek yaşayanlar hayal kırıklığına uğrar . Atalarımızın da dediği gibi "hazıra dağ dayanmaz." Hazır para kısa sürede harcanır gider . Eğer uzun süreli ve kalıcı bir başarı istiyorsak yılmadan çalışmalı ve elimizden gelen gayreti göstermeliyiz . Başarmak için bazı keyflerimizden ve alışkanlıklarımızdan fedakarlık etmemiz gerekir . Arkadaşlarımızla vakit geçirmekten , televizyon izlemekten , bilgisayarda oynamaktan vb. Zevklerimizden yeri geldiği zaman bir süreliğine de olsa mahrum kalmayı bilmeliyiz . Aksi taktirde istediğimiz başarıya ulaşmamız zor hatta imkansız olabilir .

Bir insan günde 9-10 saat uyuyayım , erken kalkmayayım , istediğim zaman istediğim şeyi yapabileyim , çok fazla yorulmayayım ama en başarılı insan da ben olayım derse bu kuru bir hayalden öteye gitmez . Başarılı olmak ve geleceğimizi kurmak için yorulmamız gerekir .


8 yorum:

 1. Teşekurler işime yaradı��

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuş 😍 😍

  YanıtlaSil
 3. çok uzun ve hep parasal durumdan bahsetmiş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet teşekkürler❤️🌼 Süper olmuş, çok işime yaradı

   Sil
 4. yarına kadar ezberlerim umarım
  internetten bakmamam gerekiyordu ama baktım
  iyikide baktım ama biraz kısa olsa daha iyi olurmuş tabi

  YanıtlaSil
 5. Ben bayıldım tum dusunce ve görüşleriniz icin tessekkurler

  YanıtlaSil
 6. İnşallah güzel çıkar

  YanıtlaSil

Deneme