Yarın Yorgun Kimselerin Değil Rahatına Kıyabilenlerindir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Yarınlar yorgun kimselerin değil , rahatına kıyabilenlerindir sözü ile ilgili kompozisyon

Başarı , tesadüfen kazanılabilecek bir şey değil . Bazı tesadüfi ya da şansa dayalı kazançlar ise başarı gibi gözükse bile uzun süreli olmadığı için kısa zamanda kaybedilir . Başarının anahtarı çok çalışmak ve emek ederek kazanmaktan geçer .

İnsanlar geleceklerini kurmak için çalışmak zorundadır . Yan gelip yatarak hep başkalarının yardımını bekleyerek ya da babadan, dededen kalan mirasa güvenerek yaşayanlar hayal kırıklığına uğrar . Atalarımızın da dediği gibi "hazıra dağ dayanmaz." Hazır para kısa sürede harcanır gider . Eğer uzun süreli ve kalıcı bir başarı istiyorsak yılmadan çalışmalı ve elimizden gelen gayreti göstermeliyiz . Başarmak için bazı keyflerimizden ve alışkanlıklarımızdan fedakarlık etmemiz gerekir . Arkadaşlarımızla vakit geçirmekten , televizyon izlemekten , bilgisayarda oynamaktan vb. Zevklerimizden yeri geldiği zaman bir süreliğine de olsa mahrum kalmayı bilmeliyiz . Aksi taktirde istediğimiz başarıya ulaşmamız zor hatta imkansız olabilir .

Bir insan günde 9-10 saat uyuyayım , erken kalkmayayım , istediğim zaman istediğim şeyi yapabileyim , çok fazla yorulmayayım ama en başarılı insan da ben olayım derse bu kuru bir hayalden öteye gitmez . Başarılı olmak ve geleceğimizi kurmak için yorulmamız gerekir .


4 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...