Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

İnsanın yüreğine işleyen en dayanılmaz duyguların başında yalnızlık gelir . Etrafınıza bakarsınız ki yüzlerce , binlerce insanlar gelip geçmektedir . Herkes birbiri ile konuşur, gülüşür ama siz kendinizi hiç birine yakın hissetmezsiniz yani fiziksel olarak binlerce insanın arasında olsanız bile ruhen bir başınasınızdır .

Yalnızlık eğer insanlar sizi anlamıyorsa çok daha acı verici olur . Mevlana " Yalnızlığın en kötüsü seni anlamayanların arasında kalmaktır . " diyor . Sizin duygularınızı anlamayan , duygularınıza değer vermeyen insanların yanında olmak insanı yalnızlıktan kurtarmıyor maalesef . Böyle bir durum yalnızlığımıza çare olmadığı gibi anlaşılamamanın verdiği keder de ayrı bir sıkıntı katar yüreğimize . Yalnızlık insanın hayatın zorluklarına karşı bir başına mücadele etmesi demektir . Kimi zaman bu mücadele bize çok şey öğretir adeta çelikleniriz . Kendi başımıza kalmayı , hayatla mücadele etmeyi öğreniriz ama bazen de yoruluruz . İnsanların umursamazlığı , bu kadar rahat nasıl kahkahalar atabildikleri , bunu nasıl başarabildikleri bizi hayrete sürükler . Yani hem yalnızlığımızla mücadele eder hem de insanların yalnız kalmayı başaramadıkları bizi düşündürür .


Kısacası insanlar yalnız kalmayı sevmezler ama aklı ve ruhunda derin sorular olan insanların bana kalırsa kaderi yalnız kalmaktır . Basit yaşamayan insanlar , insanları ve doğayı gözlemleyen kişiler dertlenir , dertlerini anlayan birilerini bulamazlarsa da yalnızlıkları ile baş başa kalırlar . 

3 yorum:

 1. çok teşekkür ederim tam aradığım şey buydu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz teşekkür ederiz . Faydalı olabildiğimiz için mutlu olduk .

   Sil
 2. Çok teşekkürler yazı yazmam konusunda çok yardımcı oldunuz ��������

  YanıtlaSil

Deneme