İletişim Formu

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Yalnızlık İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

İnsanın yüreğine işleyen en dayanılmaz duyguların başında yalnızlık gelir . Etrafınıza bakarsınız ki yüzlerce , binlerce insanlar gelip geçmektedir . Herkes birbiri ile konuşur, gülüşür ama siz kendinizi hiç birine yakın hissetmezsiniz yani fiziksel olarak binlerce insanın arasında olsanız bile ruhen bir başınasınızdır .

Yalnızlık eğer insanlar sizi anlamıyorsa çok daha acı verici olur . Mevlana " Yalnızlığın en kötüsü seni anlamayanların arasında kalmaktır . " diyor . Sizin duygularınızı anlamayan , duygularınıza değer vermeyen insanların yanında olmak insanı yalnızlıktan kurtarmıyor maalesef . Böyle bir durum yalnızlığımıza çare olmadığı gibi anlaşılamamanın verdiği keder de ayrı bir sıkıntı katar yüreğimize . Yalnızlık insanın hayatın zorluklarına karşı bir başına mücadele etmesi demektir . Kimi zaman bu mücadele bize çok şey öğretir adeta çelikleniriz . Kendi başımıza kalmayı , hayatla mücadele etmeyi öğreniriz ama bazen de yoruluruz . İnsanların umursamazlığı , bu kadar rahat nasıl kahkahalar atabildikleri , bunu nasıl başarabildikleri bizi hayrete sürükler . Yani hem yalnızlığımızla mücadele eder hem de insanların yalnız kalmayı başaramadıkları bizi düşündürür .


Kısacası insanlar yalnız kalmayı sevmezler ama aklı ve ruhunda derin sorular olan insanların bana kalırsa kaderi yalnız kalmaktır . Basit yaşamayan insanlar , insanları ve doğayı gözlemleyen kişiler dertlenir , dertlerini anlayan birilerini bulamazlarsa da yalnızlıkları ile baş başa kalırlar . 

3 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

 1. çok teşekkür ederim tam aradığım şey buydu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz teşekkür ederiz . Faydalı olabildiğimiz için mutlu olduk .

   Sil
 2. Çok teşekkürler yazı yazmam konusunda çok yardımcı oldunuz ��������

  YanıtlaSil