İletişim Formu

Kadınlara Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Kadınlara Şiddet İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kadınlara şiddet göstermek acizliğin , zayıflığın göstergesidir . Özellikle de erkekler tarafından kadına yapılan şiddet,  erkeğin ne kadar güçsüz olduğunun , karaktersiz olduğunun göstergesidir . Kadınlara yapılan şiddete karşı toplum olarak sessiz kalmamalıyız . Kadınlarımız haklarını aramalıdır . Kadınlar bir toplumun en değerli , en şerefli  varlıklarıdır . Bizi biz yapan , bizim güçlü olmamızı sağlayan kadınlarımız , eşlerimiz , analarımızdır . Onlara kalkan her eli yere indirmesini bilmeliyiz , erkekler olarak kadınlarımızı el üstünde tutmalıyız , eşine , kızına, yoldan geçen bir kimseye şiddet uygulamaya kalkışan erkeklere karşı durmalıyız , dik durmalıyız .

Kadınlara yönelik şiddetin son bulması için okullarda çocuklarımıza gerekli eğitim ve öğretim verilmelidir  . Anneler erkek çocuklarını büyütürken  , onlara sağlam bir eğitim verilmelidir . Kadınlara asla el kalkmaması gerektiği , kadınların her zaman çok sevilmesi gerektiğini çocuklarımıza daha küçük yaşlardayken öğretmeliyiz . Kaynanalar oğullarını kışkırtıp gelinlerin üzerine salmamalıdır . Ne yazık ki hala bazı yerlerde bu cahilce davranışlar toplumumuzda devam etmekte , erkek  üstün görülmekte ve kadına yapılan şiddet normal karşılanmaktadır . Bu yanlış davranışlara dur demeliyiz . Televizyonlarda kadına şiddete hayır denilmeli , kadınlarımızın önemi ile ilgili programlar yapılmalı , seminerler düzenlemelidir . İnsanlarımız bilinçli olmalı , ailelerimiz bilinçli olmalıdır . Bir insana yapılacak en büyük hakaret en büyük haysiyetisizlik bir kadına el kaldırma , bir kadını hayattan koparmaktır . Kadınlarımız ölmesin , onlara acı çektirilmesin , onlar iş hayatında , üretimde yerini alsın . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüz kadınlara çok önem vermiş ve şu anlamlı  sözü söylemiştir :

''Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil , omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın .  ''
Kadının en büyük vazifesi analıktır ! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse , bu vazifenin ehemmiyeti layıkıyla anlaşılır.'' Bundan dolayı kadınlarımıza hak ettiği değeri vermeliyiz , kadına yönelik her türlü zulme, eziyete, işkenceye dur demeliyiz.  Sizce de artık zamanı değil mi!Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.