İletişim Formu

Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kitaplar bu dünyadaki en iyi dostlarımızdır . Kişi en sıkıntılı zamanlarında bile kitap okuyarak kendini rahatlatabilir , kısa süreliğine de olsa zihnini başka şeyler için yorabilir . Kitapsız bir dünya düşünülemez . Çünkü kitaplar  içeriğindeki bilgiler sayesinde insanlığa büyük katkı sağlayan rehberlerdir . 

Kitapsız yaşamak demek kör olmak demektir. Sağır olmak , dilsiz olmak demektir . Kitap okumayan kişi kendini geliştiremez ,  yaratıcı olamaz , analiz edemez , düşünme becerileri gelişemez . Kitap okuyan kişi dünyaya farklı gözle bakar . Kitaplardaki bilgiler insanı değiştirir , daha önceki kalıplaşmış , doğru olmayan bilgilerden kitaplar sayesinde kurtuluruz . Doğruları, gerçekleri  farklı kitaplar okuyarak öğrenebilir ve görebiliriz . Kitap okuyarak güncel bilgilerden haberdar oluruz , gelişen olaylara yabancı kalmayız . Kitap okuyarak etkili bir dil kullanırız , toplum içinde dilimizi etkin kullanırız , kendimizi iyi ifade ederiz . İşte tüm bunlar için kitapsız hayat düşünülemez . Kitaplar bizleri cahil kalmaktan kurtarır , bizleri aydınlatır ve geliştirir . Hayat ile iç içe olmak için çeşitli kiyaplar okumalıyız . Her çeşit kitabı okuyarak , okuduğumuz kitaplardan  faydalanmalıyız .

Ülkemizdeki kütüphanelerin sayısı artırılmalı, insanlarımız yılda 30 - 40 kitap okuyabilmelidir . Kör, sağır, ve dilsiz kalmamak için yani yaşayan ölü olmamak için kitap okumalıyız.

10 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

 1. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım

  YanıtlaSil
 2. Çok tesekkur ederim👏👏👏 kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım...📑📑📑

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bencede hepsine bakmasamda çok güzel bazı kısımları beni bile atkiledi yazananın eline sağlık 2 artı aldım sağalun

   Sil
 3. Çok tesekkur ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım📑📑📑

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım������

  YanıtlaSil
 5. Teşekkür ederim çok güzel


  YanıtlaSil
 6. Çok sağolun. Teşekkür ederim.
  ★★★★★

  YanıtlaSil
 7. ★★★★★✩✩✩✩✩★★★★★

  YanıtlaSil
 8. Kim yazdiysa allah razi olsun bu günde rahat uyuyucaz

  YanıtlaSil