Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kitaplar bu dünyadaki en iyi dostlarımızdır . Kişi en sıkıntılı zamanlarında bile kitap okuyarak kendini rahatlatabilir , kısa süreliğine de olsa zihnini başka şeyler için yorabilir . Kitapsız bir dünya düşünülemez . Çünkü kitaplar  içeriğindeki bilgiler sayesinde insanlığa büyük katkı sağlayan rehberlerdir . 

Kitapsız yaşamak demek kör olmak demektir. Sağır olmak , dilsiz olmak demektir . Kitap okumayan kişi kendini geliştiremez ,  yaratıcı olamaz , analiz edemez , düşünme becerileri gelişemez . Kitap okuyan kişi dünyaya farklı gözle bakar . Kitaplardaki bilgiler insanı değiştirir , daha önceki kalıplaşmış , doğru olmayan bilgilerden kitaplar sayesinde kurtuluruz . Doğruları, gerçekleri  farklı kitaplar okuyarak öğrenebilir ve görebiliriz . Kitap okuyarak güncel bilgilerden haberdar oluruz , gelişen olaylara yabancı kalmayız . Kitap okuyarak etkili bir dil kullanırız , toplum içinde dilimizi etkin kullanırız , kendimizi iyi ifade ederiz . İşte tüm bunlar için kitapsız hayat düşünülemez . Kitaplar bizleri cahil kalmaktan kurtarır , bizleri aydınlatır ve geliştirir . Hayat ile iç içe olmak için çeşitli kiyaplar okumalıyız . Her çeşit kitabı okuyarak , okuduğumuz kitaplardan  faydalanmalıyız .

Ülkemizdeki kütüphanelerin sayısı artırılmalı, insanlarımız yılda 30 - 40 kitap okuyabilmelidir . Kör, sağır, ve dilsiz kalmamak için yani yaşayan ölü olmamak için kitap okumalıyız.

9 yorum:

 1. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım

  YanıtlayınSil
 2. Çok tesekkur ederim👏👏👏 kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım...📑📑📑

  YanıtlayınSil
 3. Çok tesekkur ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım📑📑📑

  YanıtlayınSil
 4. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım������

  YanıtlayınSil
 5. Teşekkür ederim çok güzel


  YanıtlayınSil
 6. Çok sağolun. Teşekkür ederim.
  ★★★★★

  YanıtlayınSil
 7. ★★★★★✩✩✩✩✩★★★★★

  YanıtlayınSil
 8. Kim yazdiysa allah razi olsun bu günde rahat uyuyucaz

  YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...