Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Kitapsız Yaşamak Kör, Sağır Ve Dilsiz Yaşamaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kitaplar bu dünyadaki en iyi dostlarımızdır . Kişi en sıkıntılı zamanlarında bile kitap okuyarak kendini rahatlatabilir , kısa süreliğine de olsa zihnini başka şeyler için yorabilir . Kitapsız bir dünya düşünülemez . Çünkü kitaplar  içeriğindeki bilgiler sayesinde insanlığa büyük katkı sağlayan rehberlerdir . 

Kitapsız yaşamak demek kör olmak demektir. Sağır olmak , dilsiz olmak demektir . Kitap okumayan kişi kendini geliştiremez ,  yaratıcı olamaz , analiz edemez , düşünme becerileri gelişemez . Kitap okuyan kişi dünyaya farklı gözle bakar . Kitaplardaki bilgiler insanı değiştirir , daha önceki kalıplaşmış , doğru olmayan bilgilerden kitaplar sayesinde kurtuluruz . Doğruları, gerçekleri  farklı kitaplar okuyarak öğrenebilir ve görebiliriz . Kitap okuyarak güncel bilgilerden haberdar oluruz , gelişen olaylara yabancı kalmayız . Kitap okuyarak etkili bir dil kullanırız , toplum içinde dilimizi etkin kullanırız , kendimizi iyi ifade ederiz . İşte tüm bunlar için kitapsız hayat düşünülemez . Kitaplar bizleri cahil kalmaktan kurtarır , bizleri aydınlatır ve geliştirir . Hayat ile iç içe olmak için çeşitli kiyaplar okumalıyız . Her çeşit kitabı okuyarak , okuduğumuz kitaplardan  faydalanmalıyız .

Ülkemizdeki kütüphanelerin sayısı artırılmalı, insanlarımız yılda 30 - 40 kitap okuyabilmelidir . Kör, sağır, ve dilsiz kalmamak için yani yaşayan ölü olmamak için kitap okumalıyız.

8 yorum:

 1. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım

  YanıtlayınSil
 2. Çok tesekkur ederim👏👏👏 kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım...📑📑📑

  YanıtlayınSil
 3. Çok tesekkur ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım📑📑📑

  YanıtlayınSil
 4. Çok teşekkür ederim kim yazdıysa Allah razı olsun 10 artı aldım������

  YanıtlayınSil
 5. Teşekkür ederim çok güzel


  YanıtlayınSil
 6. Çok sağolun. Teşekkür ederim.
  ★★★★★

  YanıtlayınSil
 7. ★★★★★✩✩✩✩✩★★★★★

  YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...