Yaz Tatili Hakkında Kompozisyon Yazınız .


Yaz Tatili Hakkında Kompozisyon Yazınız .

İkinci dönemin sona ermesi  ve karnelerin alınması ile başlayan yaz tatili her öğrenci gibi benim için de büyük bir mutluluktur . Yaz tatili denince dinlenme , denize girme , yaylalara piknik yapmaya gitme , bol bol kitap okuma , büyükleri ziyaret etme ve daha birçok şey gelir aklıma . Ben bu tatilde ilk olarak bir haftayı yatarak ve dinlenerek geçirdim .  Daha sonra ailemle birlikte Karadeniz turu yaptık ve bir hafta boyunca Karadeniz Bölgesinin farklı şehirlerinde konakladık .

Farklı yerleri görmek ve gezmek benim için çok eğlenceli olmuştu . Daha sonra dedemlerin yanına Kayseri'ye gittik ve orada da on gün kadar kaldık . Dedemin koyunları , inekleri , tavukları vardı . Kocaman bir çiftliğe sahip olduğu için burada da vakit çok çabuk geçmişti . Daha sonra tekrar İstanbul'a döndük . Çünkü babamın işi buradaydı . Geriye kalan günlerimde İstanbul'un tarihi ve doğal güzelliklerini gezdim . Arada vapurla deniz seyahati yaptım ve deniz kokusunu mis gibi içime çektim . Deniz kenarında saatlerce oturdum ve orada farklı kitaplar okuyarak vaktimi elimden geldiğince verimli geçirmeye çalıştım . Okul arkadaşlarım ile telefonda görüştüm ve onlara tatillerinin nasıl geçtiğini sordum . Onlar da bana aynı şekilde sordular ve güzel telefon bağlantılarımız oldu ve arkadaşlarım ile muhabbetimi tatilde bile kesmedim . 

Yeni yıla başlayacağım için çok heyecanlıydım . Şu anda okulların açılmasına çok az bir süre kaldı ve okulumu ve arkadaşlarımı artık çok özlemeye başladım . Yeni dönemde derslerime yine çok iyi bir şekilde çalışıp güzel bir yaz tatilini bekliyor olacağım. Şimdiden herkese kolay gelsin  .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme