İletişim Formu

Kitapsız Büyüyen Çocuk Susuz Ağaca Benzer Konulu Kompozisyon


Kitapsız Büyüyen Çocuk Susuz Ağaca Benzer Konulu Kompozisyon

Bir ağaç fidanının büyüyüp kocaman bir ağaç olması , meyvesi ile insanlara tat verirken , gölgesi ile serinlik sunması için mutlaka suya ihtiyacı vardır . Çocuklarımız da birer fidandır ve iyi yetiştirilmeye , eğitime öğretime ihtiyaç duyarlar .

Su nasıl bir fidanın gelişmesi kocaman bir ağaç olması için gerekliyse bir çocuğun ailesi ve milleti için hayırlı evlat olabilmesi de kitaplara bağlıdır . Çocuklarımızı yaşlarına ve ilgilerine uygun kitaplarla buluşturarak öğrenmelerini sağlamalıyız . Kitapların içerisindeki dostluk , arkadaşlık , yardımseverlik gibi en güzel duyguları çocuklarımıza aşılamalıyız . Kitaplar çocuklarımıza düşünme, sorgulama , empati kurma becerilerini kazandırır . Oradaki kahramanları kendilerine örnek alarak güzel huylar kazanmalarını sağlar . Kitapların dünyasında kötülük , ahlaksız , şiddet ve diğer kötü duygular yoktur . Kitap okuyan çocuklar sulandıkça yeşeren bir ağaç misali ahlaken ve bilgi olarak devamlı gelişir .

Bu sebeple ağaçları nasıl ki büyüsün diye sürekli suluyorsak , çocuklarımızı da kitaplarla buluşturmalı ve onları kitapların dünyasına sokmalıyız . İşte o zaman kalbi güzel , düşünen insanlar yetiştirebiliriz .  

2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. teşekkür ederiz gerçekten çok güzeldi

    YanıtlaSil
  2. Kitapsız büyüyen çocuk Susuz yaşayan ağaca benzer konulu kısa ve öz dördüncü sınıflar için kompozisyon rica edecektim teşekkür ederim.

    YanıtlaSil