Vatan Özlemi İle İlgili Hikaye Yazınız.


Vatan Özlemi İle İlgili Hikaye Yazınız.

Ülkemde çıkan iç çatışmadan dolayı mülteci olarak Türkiye'ye sığındım .  Çünkü  ülkemde her gün üzerimizden uçaklar geçiyor ve  üzerimize bombalar yağıyordu .  Daha geçen günlerde annemi , babamı  ve kardeşlerimi gözlerimizin önünde kaybettim . Çünkü büyük bir patlamada can verdiler . Ben son anda kurtuldum .  Henüz 14 yaşında bir kız çocuğuyum .  Türk askerleri bizi kurtardı ve dedem ile birlikte  Türkiye'ye geldik .

Türkiye çok güzel bir ülke, insanları çok iyi fakat ben yine de kendi ana vatanım  olan Suriye'yi çok özlüyorum . Çünkü ben orada doğup büyüdüm . İlk adımımı orada attım , ilk orada konuştum . Vatanımın topraklarının kokusunu  içime çekmek istiyorum . Bir an önce  savaş son bulsa da ülkeme dönsem artık . Çünkü doğduğum , yaşadığım evimi özlüyorum , köyümüzü özlüyorum . Biliyorum evimiz yok, yıkıldı,  harabeye dönüştü fakat yine de belki  o harabenin içinden aileme ait bir şeyler bulabilir ve  onları ömür boyu saklayabilirim . Vatanımı çok özlüyorum , ülkemde iç çatışmaların bir an önce son bulmasını istiyorum . Çünkü hiçbir yer vatanımın yerini tutmuyor .

Annemin kokusunu çok özledim , babamın saçlarımı tarayışını, kardeşimin ekmeği  kaçırarak beni sinirlendirmesini bile özledim. Çünkü ben vatanımı özledim, dilimi konuşabildiğim, kültürümü yaşayabildiğim ülkemi özledim. Ama bir gün oraya kavuşacağım. Bir gün bu savaş son bulacak ve ben de ülkeme gideceğim.

5 yorum:

 1. Sizlere çok teşekkür ediyoruz anlattığınız hikaye gerçek hayattan alinmiş gerçekten yüreğimize işledi.Bizler vatanımızın kıymetini bilmeliyiz..Çok şükürki bir vatanımız var ve sahip çıkmalıyız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim . Evet vatanımızın kıymetini çok iyi bilmemiz gerekiyor.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Maalesef gerçekler böyle . Keşke hiç kimse üzülmese , ağlamasa ...

   Sil
 3. ÇOK GÜZEL BİR HİKAYE OLMUŞ AMA BU OLAYI YASAYANLAR ÇOK COK ÜZÜLÜYORUM ALLAH KİMSEYE YASATMASIN BU ACI GERCEKLERİ

  YanıtlaSil

Deneme