İletişim Formu

Barış Ve Kardeşlik Hakkında Kompozisyon Yazınız.


Barış Ve Kardeşlik Hakkında Kompozisyon Yazınız.

Toplumdaki  bireylerin huzur ve mutluluk içinde , güven içinde yaşamaları için birbirlerine karşı hoşgörülü davranmaları gerekir . Hoşgörülü olmak için insanlar arasında barış  ve kardeşlik duygusunun hakim olması gerekir . Barış ve kardeşliğin olması için de insanlar kendilerini başkalarının yerine koymalı yani empati kurma becerisine sahip olmalıdırlar . 

Toplum içindeki insanlar arasında saygı ve sevgi olmalıdır , karşılıklı anlayış olmalıdır . İnsanlar barış ve kardeşliğin yayılması için her türlü iç ve dış tehditlere karşı birlik ,  beraberlik ve dayanışma içinde  hareket etmelidir .  Barış ve kardeşliğin olduğu toplumlarda, yardımlaşmanın ve dayanışmanın olduğu toplumlarda hiç kimse de fakir kalmaz . Maddi sorunları olmayan insanlar zamanla bilim ve fenne daha çok yönelir . Böyle o toplum daha gelişir, kalkınır. Barış ve kardeşliğin daim olması için insanların  kendilerine çeki düzen vermeleri gerekir. Herkes çevresi için, içinde yaşadığı toplum için,  ailesi için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmelidir . Barış ve kardeşliğin olması için ülkeler savaşlara son vermelidir, silahlar susmalı, insanlık konuşmalıdır .

Tüm çocuklar, tüm insanlar hayatını özgürce yaşamalı, kimse dininden, dilinden, ırkından, mezhebinden, kültürel özelliklerinden dolayı yargılanmamalıdır. Hoşgörü, kardeşlik ve sevgi  daim olmalıdır.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.