Güçlükler Başarının Değerini Artıran Süslerdir Sözü İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Güçlükler Başarının Değerini Artıran Süslerdir Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0

Güçlükler Başarının Değerini Artıran Süslerdir Sözü İle İlgili Kompozisyon

Kolay ulaşılan şeylerin hayatta kıymeti yoktur . Mesela insanın kendi tırnakları ile kazıyarak geldiği bir noktada elde ettiği kazancı harcarken duyduğu haz ile hiç uğraşmadan elde ettiği bir kazancı harcaması arasında fark vardır .

Başarıya ulaşmak için çıktığımız yolda karşımıza mutlaka engeller , dikenler çıkacaktır . Bu engelleri aşmak için çalışmamız ve gayret göstermemiz gerekiyor . Pes eder ve çalışmayı bırakırsak başarısız olmamız kaçınılmazdır . Ancak zorlukların üzerine gidip de başarıyı yakaladığımızda yaşamış olduğumuz zorluklar adeta başarımızın süsü olacaktır . Zaman geçtikten sonra yaşadığımız bu zorluklar tatlı bir anı olarak hatırımıza gelecektir . Şöyle bir geriye dönüp baktığımızda hayatımızdaki en önemli ve değerli anların bazı zorluklar çektikten sonra elde ettiğimiz başarılardır .

Kısacası zorluklar biz vazgeçmediğimiz sürece bizi yavaşlatabilir ama asla engelleyemez . Hedefi olan insanlar için zorluklar ne kadar büyük olursa olsun asla engel değildir . Bu zorluklar başarımızın kıymetini artırır ve kazandıklarımıza daha fazla sahip çıkmamıza vesile olur .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.