Sahipsiz Olan Vatanın Batması Haktır Sen Sahip Çıkarsan Bu Vatan Batmayacaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız. - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Sahipsiz Olan Vatanın Batması Haktır Sen Sahip Çıkarsan Bu Vatan Batmayacaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

    0

Sahipsiz Olan Vatanın Batması Haktır Sen Sahip Çıkarsan Bu Vatan Batmayacaktır Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

İnsanın içinde doğup büyüdüğü , özgürce yaşadığı toprak parçası onun vatanıdır .  Bunun için her insan  için vatanı  çok değerlidir . Çünkü  vatan sevgisi kutsaldır .  Saygıdeğer üstadımız sevgili Mehmet Akif Ersoy vatan aşkı ile yanan bir insan olduğu için her zaman vatanına sahip çıkmıştır . Ona göre sahipsiz kalan bir vatanın batması haktır . Çünkü o vatanı koruyacak , kollayacak kimse yoksa o vatan yok olmaya mahkum kalır . 

Eğer ki  insanın içinde  vatan aşkı , vatan özlemi ve vatan sevgisi varsa o vatan asla batmaz . Çünkü vatan ancak vatanseverler ile korunur . Vatanına sahip çıkan , vatanın gelişip kalkınması için çalışan kimseler o vatanı yüceltir . Hele bir de vatanını seven kimselerin içinde iman duygusu varsa , Allah sevgisi varsa , cihat etme arzusu varsa işte o vatanı hiç kimse yok edemez . Hiçbir güç kuvvet o  vatanın aslanları karşısında dik duramaz . Çünkü karşılarında ölümden korkmayan, acı çekmekten , sürünmekten korkmayan kahraman  askerler , kahraman kadınlar vardır . Tıpkı asil milletim olan Türkiye Cumhuriyeti , ecdadım olan Osmanlı Devleti gibi . Yeter ki biz bu vatana sahip çıkalım . Birlik, beraberlik içinde olalım.  Vatanımızı çok sevelim ve bu vatanın  çöpünü bile başkalarına vermeyelim . İşte o zaman vatan gerçekten vatan olur, insanları gerçekten vatansever  olur .

Vatanseverlik de lafla olmamalıdır .  Ülkemin insanları olarak çalışmalıyız , üretmeliyiz . Başka ülkelere bağımlı olmamalıyız . İlim ve fen yolunda ilerlemeliyiz ve dünyanın en gelişmiş ülkesi haline gelmeliyiz . İslamı iyi anlamalıyız . Kuran’ın mealini iyi idrak etmeliyiz ve çok çalışmalıyız .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.