Kar İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kar İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Kar insana soğuğu çağrıştırır, aynı zamanda karda çeşitli oyunlar oynarız . Kar yağdığı zaman  suya dönüşeceği için  topraklar suya olan  hasretini gidermiş olur. Kar demek  canlılar için hayat demek, bereket demektir . Bunun için kış mevsiminde , özellikle de bizim ülkemizde kar  çok önemlidir . Kar yağmadığı zaman  salgın hastalıklar çoğalır . Çünkü kar ve soğuk bunların önüne geçer .

Çocuklar için karın yağması ayrı bir eğlencedir . Kızaklarını alıp hemen  kendini dışarıya atan çocuklar mutluluktan  ne yapacağını bilemezler . Çünkü kar onlar için oyundur , eğlencedir , neşedir . Karın tadını  çıkaran çocuklar kardan adam yaparlar , kayarlar , kar topu oynarlar ve çocukluklarını kar sayesinde doyasıya yaşamak isterler . Başka ülkelerden bile sırf karı görmek ve eğlenmek  için çocuklar gelir ülkemize .   Çünkü karı görmek isterler ve nasıl olduğunu bilmek  isterler . Biz  bu durumda ülke olarak şanslıyız . Çünkü ülkemizde  her yıl kar  yağmakta ve bu da insana ayrı bir mutluluk vermektedir .  Çünkü karın  bizim kültürümüzde ayrı bir tadı  vardır .  Çünkü karın yağması bizim kültürümüzde berekettir , bolluktur, mutluluktur .

Annelerimiz kar yağdığı zaman sobada sıcacık patatesler közler , kestane pişirilir , dostlar davet edilir ve karlı akşamlarda müthiş ziyafetler verilir . Böylece karın insanları bir araya getirme yönü de vardır .  Ama kar yağdığı zaman  eğer o gece hava ayaza keserse , sabaha doğru yollar buz tutar . Bunun için yayaların ve sürücülerin bu duruma çok dikkat etmesi gerekir .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme