‘’Sevdiğin Kimseyi Ölçülü Sev, Günün Birinde Düşmanın Olur. Düşmanına Karşı Da Aşırı Gitme Belki Günün Birinde Dostun Olur.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

‘’Sevdiğin Kimseyi Ölçülü Sev, Günün Birinde Düşmanın Olur. Düşmanına Karşı Da Aşırı Gitme Belki Günün Birinde Dostun Olur.’’ Sözü İle İlgili  Kompozisyon Yazınız.

Hayatta sevdiğimiz kimseler de vardır , sevmediğimiz kimseler de . Çünkü herkesi sevmek zorunda değiliz , kendimizi sevdirmek  zorunda da değiliz .  Çevremizdeki sevdiğimiz insanları da abartmadan sevmeliyiz .

Yani sevmenin de bir ölçüsü  olmalıdır . Aşırıya gidilmemelidir . Yani insanlara çok fazla bağlanmamalıyız . Çünkü o bağlandığımız kişiler gün gelir bizim dostumuz olmaktan çıkar ve azılı bir düşmana dönüşebilir . Onun için de çok gizli olan her özelimizi de zorunluluk olmadıkça o sevdiğimiz , dost sandığımız kişilere de hemen söylememeliyiz . Yani ilişkilerimizde her zaman mesafeli olmalıyız , ölçülü olmalıyız . Aradaki saygıyı asla kaybetmemeliyiz . Düşman  olan kişilere karşı da aşırı kötülük etmemeliyiz , Kötü sözler kullanmamalıyız. Yani düşman sandığımız kişilerin üzerine fazla gitmemeliyiz .

 Çünkü gün gelir o düşman dediğimiz kişiler ile dost olabiliriz  ve geçmişte yaşananlardan dolayı pişmanlık duygusu yaşayabiliriz .  Bunun  için her zaman her yerde dengeli ilişkilerimiz olmalıdır . Böylece insanlar da bize güvenir ve toplum içinde de sevilen, sayılan bir insan oluruz .

1 yorum:

Deneme