Çocuk Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Çocuk Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Masumiyetin, doğallığın, olduğu gibi görünmenin en  önemli göstergeleri, en canlı varlıklarıdır çocuklarımız.  Çocuklar bu dünyanın   renkli çiçekleri,   sevgi  yumakları ve geleceğin ise sağlam temelleridir. Çocuk sevgisi herkesin içinde olması gereken bir sevgidir. Sevgiye, ilgiye ihtiyaç duyan, oyunlar oynayarak mutlu olan ve hiç kimseye kötülüğü dokunmayan kimselerdir çocuklar. Keşke  herkes çocuk ruhlu olsa, keşke  herkeste çocuk saflığı olsa o zaman dünyada ne savaş olur ne de kargaşa. 

Çocuklar bu dünyanın neşesi, sevinci, mutluluk kaynağıdır. Çocuklar olmadan, içimizde çocuk sevgisi olmadan hayat ne kadar anlamlı olurdu düşünemiyorum bile. Çünkü bu hayatı güzelleştiren, bu hayata anlam katan kişiler bizim en değerlilerimiz çocuklarımız, kuzularımızdır. Onları her zaman çok sevmeliyiz. Hiçbir çocuğun üzülmemesi için herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve çocuklar  asla sevgisiz ve ilgisiz büyütülmelidir. Her çocuk çocukluğunu yaşayarak büyümelidir.  Onların sevgisi olmadan yaşam da  olmaz. Onlar varsa yaşamın anlamı ve yaşamın sevinci var.

Tüm çocuklar benim için çok değerlidir  ve her biri benim için hazinedir, zenginliktir, değerdir, kültürümüz emanet edeceğim  varlıklardır. Onları çok ama çok sevmeliyiz ve onları geleceğin sevgili, saygılı insanlarına dönüştürmeliyiz.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme