‘’Sağlıklı Olanın Umudu , Umudu Olanın Her Şeyi Vardır Demektir.’’ Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Sağlıklı Olanın  Umudu , Umudu Olanın Her Şeyi Vardır Demektir.’’   Sözü İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Hayatımızda sahip olabileceğimiz en değerli hazine sağlığımızdır.  Çünkü sağlıklı olmayan insan sağlıklı düşünemez, sağlıklı düşünemeyen  kimseler de sağlıklı işler yapmaz .  Böylece sağlığı olmayan insanın  yaşamdan zevk alma hissi de azalır. Onun için ilk ve en önemli şey sağlıklı olmaktan geçer. 

Sağlıklı olan insan  ise kendini güçlü ve iyi hissettiği için  işlerini iyi bir  şekilde yapabilir ve mutlu olur. Sağlığı olanın umudu, umudu olanın  ise her şeyi vardır. Çünkü umuttur  bizi yaşama bağlayan, umuttur bize her olumsuzluğa rağmen  aydınlık yollar açan. Umudu olmayan insan, yaşamdan  umudunu kesmiş insan  mutlu olamaz. Kendi mutlu olmayınca  çevresi de mutlu olmaz. Oysa her şeye rağmen umutla yola çıkmak, umut etmekten asla vazgeçmemek güçlü insanların özelliğidir. Bunun için   başımıza gelen her türlü zorluklara rağmen yaşamdan umudumuzu kaybetmemeliyiz. Çünkü umut  bize hiç beklemediğimiz anlarda  daha güzel şeyler verebilir ve yaşama bizi daha çok bağlar. Bundan dolayı umutla yaşamaya devam edelim ve yaşamdan  umudumuzu  kesmeyelim.

Çünkü  hayat öyle bir şeydir ki çok zor zamanlarda yaşamınız bir anda  bambaşka ve güzellikler içinde olabilir. Yeter ki umut olsun, yeter ki umutlar sönmesin.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme