S Harfi İle Başlayan Atasözleri ve Açıklamaları - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

S Harfi İle Başlayan Atasözleri ve Açıklamaları

    0
- Sabah ola, hayrola : Aksi bir şey olduğu zaman acele etmemek, sabırla beklemek gerekir. 
- Sabreden derviş muradına ermiş : İnsanların isteklerine ulaşabilme yolunda önlerinde birçok engel olabilir. Hedeflerine ulaşanlar bu engeller karşısında sabredebilenlerdir. 
- Sabreyle işine hayır gelsin başına : Bir iş yaparken acele etmeden sabırla adımlarımızı atarsak işin sonu hayırlı olur.
- Sabrın sonu selamettir : Başına gelen olumsuzluklara karşı metanetle durmasını bilen insanlar bu sabırlarının mükafatını mutlaka alırlar.
- Sabır acıdır, meyvesi tatlı : Sıkıntılar, üzüntüler, dertler karşısında mücadeleyi bırakmayan, sabırla olumsuzluklar karşısında dik durabilmeyi başarabilenler, hak ettikleri mükafatı mutlaka alacaklardır.
- Sadık dost akrabadan yeğdir : Bizim için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olan dostlar akrabalardan yerine göre daha değerli olur. 
- Sakla samanı gelir zamanı : Fuzuli gördüğümüz birçok şeyin zamanı geldiğinde işe yarayacağı yerler çıkar. Bu yüzden elimize geçenleri bir kenarda tutmamız bize fayda sağlar. 
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.