Hiç Kimse Başarı Merdivenine Elleri Cebinde Tırmanmamıştır İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

Hiç Kimse Başarı Merdivenine Elleri Cebinde Tırmanmamıştır İle İlgili Kompozisyon

    0
Hiç Kimse Başarı Merdivenine Elleri Cebinde Tırmanmamıştır İle İlgili Kompozisyon

Çalışmak hele verimli çalışmak ve bir kariyer edinmek insan hayatı için çok önemlidir .  Çalışma olmadan , emek olmadan , alın teri dökülmeden ihtiyaçlar ve istekler karşılanamaz . Belirli bir yerlere gelebilmek için çok çalışmak gerekir . Bu da kolay bir iş değildir . Çünkü hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde çıkmamıştır ya da herkes doğuştan zengin olarak doğmamıştır . Örneğin Sakıp Sabancı bu kadar zengin olmasını çok çalışmasına borçludur . Çünkü dişi  ile tırnağı ile kazımıştır toprağı , hiç durmadan çalışmıştır  ya da milletimiz  Kurtuluş Savaşı'nı evde çay içip, çekirdek çitleyerek kazanmamıştır . Mücadele etmiştir ,  emek etmiştir ki vatanı kurtulmuştur . 

Başarıya ulaşmak kolay bir şey değildir . Her şeyden önce insanın bu dikenli yolda sabırlı olması gerekir . Sabır ile azim bir araya gelince başarı da kendiliğinden gelir .  Belki bu zor yolda çok çileler çekilebilir , zor durumlara düşebiliriz ama sabır acı ise de meyvesi de tatlı olur . Yani her zorluğun arkasında bir kolaylık , her kolaylığın gerisinde de bir zorluk vardır denilebilir . Kimi insanlar çok kolay yoldan , hiç emek etmeden , uğraş vermeden zengin olmak isterler ama başaramazlar . Çünkü başarıya ulaşmak hiç kolay değildir . İnsanlar ne zorluklar yaşayarak , aç kalarak , susuz kalarak , uykusuz kalarak bir şeyleri elde ediyorlar . Yani yattığın yerde başarılı olamazsın . Mesela öğrenciler de sınavda iyi puan almak için çok çalışmalı ve gece , gündüz demeden hedeflerinin peşinde koşmalıdır .


Hiç çalışmadan, üretmeden ele bir şey geçmez . Başarı için bazı şeylerden fedakarlık yapılması gerekir ki  zirvede olasın .
Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.