İletişim Formu

En Geveze Kuş Umuttur Yüreğimizde Hiç Susmaz Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon

En Geveze Kuş Umuttur Yüreğimizde Hiç Susmaz Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon

İnsanları fiziksel olarak nasıl ki yemek içmek ayakta tutarsa , ruhen de hayata bağlanmamızı sağlayan şey umuttur . Yahya Kemal’in de dediği gibi insan hayatta,  hayal ettiği müddetçe vardır . Hayal eden insan hayatın içinde demektir , yaşadığının farkında demektir ve tabiri caizse yaşamın hakkını veriyor demektir .

Geleceğe emin adımlarla ilerlemek isteyen , hayattan beklentileri olan ve bunları gerçekleştirmek isteyenlerin hayalleri vardır . İnsanlar umudunu kaybettiği zaman kaybedecek başka bir şeyi kalmamış demektir . Çünkü umut bizleri hayata bağlayan şeydir . Evet umut en geveze kuştur . Çünkü ne zaman sıkıntıya düşsek , ne zaman bir sorunla karşılaşsak kalbimizin bir köşesinden “ yeniden dene , daha güzel olacak , pes etme vb. “ sözler gelir . İşte bu umuttur . Daha güzele , daha iyiye duyulan özlemdir . Umut bize yaşama sevinci veren , bizi geleceğe taşıyan bizi ayakta tutan şeydir .
Geleceğe umutla bakabilmek için , hayatta başarılı olabilmek için , başkalarına faydalı olabilmek için umutlarımız olmalıdır . Umutlarımız olmalı ki geleceğe emin adımlarla ilerleyebilelim . Umutsuzluğa düşmeyelim ki hayattan zevk almayı bilelim. Söndürmeyelim umutlarımızı, ertelemeyelim hayallerimizi. Sığınılacak limanımız umutlarımız olsun yeter ki gerisi her türlü halledilir.

2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.