Milli Kültürümüzün Yaygınlaştırılmasında Bize Düşen Görevlerin Ne Olduğunu Anlatan Bir Hikaye Yazınız. - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Milli Kültürümüzün Yaygınlaştırılmasında Bize Düşen Görevlerin Ne Olduğunu Anlatan Bir Hikaye Yazınız.

    1
Milli Kültürümüzün Yaygınlaştırılmasında Bize Düşen Görevlerin Ne Olduğunu Anlatan Bir Hikaye Yazınız.

Ayşe ve Betül 7. Sınıfa giden çok iyi iki arkadaştı . Çoğu zaman birlikte vakit geçirmekten , beraber ders çalışmaktan çok hoşlanırlardı . Bu iki kafadar aynı zamanda çeşitli konularda araştırma yapmaktan , karşılaştıkları sorunlara çözüm yolu üretmekten de çok hoşlanırlardı . Özellikle de milli kültürümüzün yaygınlaştırılması konusunda çok hassaslardı . Çünkü birlikte bir gezintiye çıktıklarında yanından geçtikleri neredeyse her dükkanın isminin yabancı olması onları kendi ülkelerinde değil de yabancı bir ülkede geziyormuş gibi hissettiriyordu . Bu yüzden milli değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan en büyük araç olan dilin kaybedilmesine dayanamıyorlardı .

Dil kaybedilirse , hepimiz yabancı kelimelerle konuşmaya çalışırsak yarın bir gün onların kültürlerini de benimsemeye başlarız , dedi Ayşe . Bu durumun önüne mutlaka geçmeliyiz , diye söylendi Betül . İki iyi dost ve vatansever arkadaş bu durumu Türkçe öğretmenleri ile konuştu . Öğretmenleri bu iki arkadaşın düşüncelerinden çok etkilendi ve onlara okullarından başlayarak milli kültürümüzün yaygınlaştırılması için yapılacak çalışmalarda destek olmaya sö verdi . Ayşe ve Betül hazırladıkları sunularla arkadaşlarına dilimizin ve kültürümüzün önemini anlattılar . Okulun her yerine kültürümüzü anlatan , dilimizin önemini anlatan afişler yapıştırdılar . Dah birçok çalışma ile okullarında milli kültür bilinci oluşturmayı başardılar .


Bu başarıları ile hem öğretmenlerinin hem arkadaşlarının takdirini kazanan Ayşe ve Betül yeni bir sorunun çözümü için yine her zamanki gibi etraflarını dikkatlice izlemeye ve sorular sormaya başladılar .  
1 yorum:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.