Öğretmene Mektup Kompozisyon

Öğretmene Mektup Kompozisyon

Geleceğime yön veren , benim iyi  ve güzel ahlaklı olmamı sağlayan Sevgili Öğretmenim!
Hayat ne çabuk akıp gidiyor . Daha dün gibi hatırlıyorum , sınıfa ilk girişinizi , ilk bakışınızı ve yüzünüzdeki o tatlı tebessümü .   Belki üzerinden yıllar geçti ama sizi asla unutmuyorum , unutamıyorum canım öğretmenim . Çünkü siz benim bugünlere gelmemde , bugün benim iyi bir doktor olmamda  emeği olan değerli insanlardan birisiniz .

Siz bizim geleceğimizin neferi oldunuz her daim . O soğuk kış günlerinde  hiç üşenmeden , bizi yetiştirmek için, bizim insan gibi insan olmamız için zorluklara göğüs gerdiniz hep. Sınıfta kalorifer yoktu, soba yanıyordu. Siz hademe hastalandığı zaman o sobayı ellerinizle yakar ve bizim hem yüreğimizi ısıtır, hem de içimizi ısıtırdınız. Çünkü siz öğretmendiniz. Çünkü siz anaydınız, babaydınız, kardeş, abi, abla kısacası bizim her şeyimizdiniz sevgili öğretmenim. Sizin bana öğrettiklerinizi hayatımda uyguluyorum öğretmenim. Tüm insanları koşulsuz seviyorum, yardıma muhtaç olanlara yardım ediyorum, çocukları sevindiriyorum, yaşlılara yardım ediyorum. Çünkü siz bizim böyle olmamızı isterdiniz hep. Okumak sadece ders çalışmak değil derdiniz. Okumak insanlık öğrenmek, kültürlü olmak, alçakgönüllü olmak, mütevazı olmak derdiniz . İşte ben bunun için  sizi çok sevdim ya zaten. Çünkü sizde bu vasıfların hepsi vardı.


 Köyümdeki  yardıma muhtaç olan insanımıza her türlü yardımı eder  ve hiç emeğinizi esirgemezdiniz. Çünkü siz gerçek bir öğretmendiniz.  Sizi çok seviyorum öğretmenim. İnşallah en kısa zamanda yanınıza geleceğim. O  gül kokan ellerinizden öpmek ve size sıkıca sarılmak istiyorum. Öğretmen kokusu da ana kokusu gibi gelirdi bana. Siz de benim bir anam oldunuz, babam oldunuz öğretmenim. Kalın sağlıcakla, kalın dostça.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme