Taşı Delen Suyun Gücü Değil , Damlaların Sürekliliğidir Sözü İle İlgili Bir Kompozisyon Yazınız .

Taşı Delen Suyun Gücü Değil , Damlaların Sürekliliğidir  Sözü İle İlgili  Bir Kompozisyon Yazınız .

İnsan hayatı yalnızca yaşamak için değil dolu dolu dolu geçirmek  için sevmelidir ve hayatın  kıymetini bilmelidir . Bu hayatta herkesin kendine göre ufak ya da büyük de olsa mutlaka bir amacı vardır . Bu amacın yerine getirilmesi için ise insan olarak bize düşen görevler vardır . Bu görevleri yerine getirirsek hayattaki hedeflerimize de daha iyi ulaşırız . Hedeflerimize ulaşırken  karşımıza  zorlu yollar çıkabilir ,  bu duruma canımız sıkılabilir ve hayallerimizden , hedeflerimizden hemen vazgeçebiliriz. Yani sabırlı davranmayız , sebat göstermeyiz . Oysa başarı adım adım gelen bir şeydir .

Kişi başarıya ulaşmak istiyorsa bunu az da olsa her gün düzenli bir şekilde gerçekleştirmeye çalışmalıdır . Yani hayatımızda bir düzen, bir plan , bir disiplin olmalıdır . İşte tüm bunları yaptığımız zaman amaçlarımıza ulaşmak daha kolay olur . Su bir damla akması ile o koca taş hemen delinir mi sizce ? Elbette delinmez . Ama su devamlı aka aka ne olur ? Taş aşınmaya başlar , yumuşamaya başlar ve sonunda  delinir. Burada su ısrarla akmaya devam eder ve taşı deler . Israrla sözcüğü dikkatinizi çekti mi? Çekmiştir umarım . Demek ki bir şeye ulaşmak için ısrarlı olmak gerekir , kararlı olmak gerekir ve asla pes etmemek gerekir . Bunun için de bizim azimli olmamız gerekir . İşte böyle olunca başarıların gelmesi de  bir şans olmaz , bir emek sonucu olur , bir  kararlılık sonucu olur .


Hayattan asla vazgeçmeyin ve asla umutsuz olmayın . Belki başarıya  çok yaklaşmışsınızdır fakat  çok az bir yol kalmıştır . O  çok az yolda da yürümeye , sabretmeye devam edin ki başarıyı yakalayıveresiniz . İşte  zaman  hedefler gerçek olur , hayaller hayata geçirilir .

2 yorum:

  1. Çok teşekkürler. Sayenizde kompozisyonu hocaya teslim ettim.

    YanıtlaSil
  2. Teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...