Dayanışma İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Dayanışma İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Dayanışma insanları bir araya getirir . Dayanışmanın olduğu , birlik ve beraberliğin olduğu yerde  insanlar huzur içinde ve emniyet içinde yaşarlar .  Özellikle de zor zamanlarda bir milletin dayanışma içinde , birlik , beraberlik içinde hareket etmesi o milleti büyük felaketlerden korur . Bunun en güzel örneğine Türk milletini örnek verebiliriz .

Türk milleti Kurtuluş Savaşı yıllarında ordusu için gerekli olan her türlü yardımı etmiş , ordusunu korumak , güçlendirmek , hareket kabiliyetini artırmak için  birlik ve dayanışma içinde hareket etmiştir . Bizim milletimiz asil bir millet olduğu için , ordu- millet anlayışı içinde hareket ettiği için , dayanışmanın en güzel örneği de bu yüce milletin yaptıkları faaliyetlerdir .  Kadınlarımız askerlerimize moral vermiş , onların bu zor günlerinde yanında olmuş , cepheye silah taşımış evde yavrusunu bırakmış ve ordusuna maddi ve manevi destek olmuştur . Dayanışmanın en güzel örneği de budur bence . 


Milletler  huzur içinde yaşamak istiyorsa  dayanışma içinde hareket etmeye mecburdur .  Mesela en basiti çekirdek ailede bile bir dayanışma olmazsa , aile yıpranır, güçsüz kalır . Ailedeki her birey kendi kafasına göre yaşamını devam ettirirse , sorumluluklarını yerine getirmeyip aile yapısına uygun davranışlarda bulunmazsa , zor zamanlara aile birbirine destek olmazsa o aile  hemen yıpranır ve daha birçok sorun  meydana gelir . İşte tüm bu sorunların oluşmaması için milletlerde dayanışma içinde yaşamalıdır .

13 yorum:

Deneme