Kadının Önemi İle İlgili Kompozisyon


Kadının Önemi İle İlgili Kompozisyon

Kadınlar istediği zaman her işin üstesinden gelebilen , muhteşem yetenekleri olan  , en önemli değerlerimizdir .  Kadınlara hak ettiği değer verilmeli ve onlar üretimde yerini almalıdır . Kadın sadece evde çocuk bakan , ev işi gören bir kimse olmamalıdır . Aynı zamanda eğitimde , hukukta , sanayide , sağlık alanında kısacası her sektörde kadın yer almalı ve kadınlarımız el üstünde tutulmalıdır . Şunu çok iyi biliyoruz ki mutlu aileler mutlu kadınların kurduğu yuvalar sayesinde ortaya çıkmaktadır . Dolayısı ile mutlu çocuklar ortaya çıkmakta ve toplum sağlıklı nesiller yetiştirmektedir . İşte tüm bunları yapan da kadınlarımızdır .

Son zamanlarda kimi kendini bilmez insanlar kadınlara saçma sapan nitelendirmeler yapmakta ve kadını aşağılayıcı sözler sarf etmektedir . Kadın dövülmeli , erkek birden fazla kadınla evlenmeli , kadın evde oturmalı , iş hayatına atılmamalı gibi saçma sapan şeyler söylemekte , kadınlarımız toplumdan soyutlanmak istenmektedir . Bu son derece yanlış ve kötüdür . Bir ülkenin kalkınmasını ve gelişmesini sağlayacak en önemli değerlerimiz, annelerimiz, bacılarımız, eşlerimiz, ablalarımızdır . Kadın bugün her işi yapabilmekte ve kimi işlerde ise erkeklerden daha fazla yeteneğe sahip olmaktadırlar . Kadınlarımız araba kullanmakta , polislik görevini yapmakta , asker olarak dağda vatani görevi yapmakta ,milletvekili olarak , bakan olarak , anayasa mahkemesi başkanı olarak görev yapmakta , pilotluk görevini yapmakta , sanayide usta olarak çalışmakta , eğitimde , sağlıkta , hukukta vb.  en üst düzeyde görevlerde bulunmaktadır . Kadınlarımız sayesinde ülkemiz daha çok gelişmiş ve gelişmeye de devam edecektir. Toplum olarak kadınlarımıza yapılan çirkin, kaba tabirleri kesinlikle kabul etmemeliyiz . Kadınlarımız her işte çalışmalı ve vatanına , milletine faydalı olmalı , çalışkan ve üretken olmalıdır . Kadın hem iyi bir anne  hem iyi bir iş kadını olabilir . Bu o kadar da zor bir şey değildir . Kadınlarımıza asla şiddet uygulanmamalıdır . Kadınlarımıza yapılan her türlü çirkin saldırıyı kınıyor ve bu saldırıyı yapanların da ağır cezalar alması gerektiğine inanıyorum .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk de kadınlarımıza çok önem vermiş ve şu sözü söylemiştir :
''Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.''
''Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.''
İşte tüm bunlardan dolayı kadınlarımıza hak ettiği değeri hatta fazlasını vermeliyiz ki daha çok mutlu olalım, daha gelişelim ve muasur medeniyetler seviyesine ulaşabilelim . Tüm kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı iletir hepsine sonsuz teşekkürler ederim .

1 yorum:

Deneme