İletişim Formu

Vatan Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.


Vatan Konulu Bir Kompozisyon Yazınız.

Vatan insanın doğup  büyüdüğü ,  yemeğini  yiyip  suyunu kana kana içtiği yerdir . Vatan insanın özgürce  nefes alabildiği  ana yurdudur.  Vatanı olmayan kişi kendisini  garip bir kuş gibi  hisseder .  Garip  bir kuş  gibi  hissetmemek için vatanımıza sahip çıkmalıyız  ve  vatanımızı  korumalıyız .

Vatanımızın  daha güzel bir yer olması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz .  Vatan söz konusu  olduğunda canımızı bu  cennet vatan için seve seve  vermeye hazır olmalıyız . Çünkü vatan sevgisi imandan gelir . İçinde  yaşadığımız   bu güzel ülkenin ,  bu güzel Türkiye Cumhuriyeti'nin değerini bilmeliyiz .  Ülkemizi  her açıdan yüceltmeye ve yükseltmeye çalışmalıyız  . Vatanımızda  yaşayan insanların   birlik ,  beraberlik  ve dayanışma içinde  yaşaması için  her türlü sorumluluğu  yerine getirmeliyiz . Bu vatan kolay kazanılmamıştır .  Bu vatan toprakları uğruna çok sayıda insanımız hayatını kaybetmiş ve şehitlik  mertebesine ulaşmıştır .  Bu vatan yolunda bizim için hayatını kaybeden insanlara  , o koca yürekli analara , Mehmetçiklere  , çocuklara , ninelere minnet duymalıyız . Milli benliğimizi korumalıyız .  Kültürümüze sahip çıkmalıyız . Dilimize , dinimize sahip çıkmalıyız . Batılı gelişmiş ülkelerin  teknolojisinden , gelişmelerinden faydalanmalıyız . Onların kıyafetlerine ,  giyim şekillerine , yaşam biçimlerine özenmemeliyiz .  Bizi bizi yapan değerlere sahip çıkmalıyız . Kendi kültürümüzü yaşamalı ve yaşatmaya çalışmalıyız . Çocuklarımızı, gençlerimizi Batı'nın kölesi haline getirmemek için Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal'in de dediği gibi ilim ve  fen yolunda ilerlemeliyiz .

Vatanımızın tam bağımsız olması için sonuna kadar mücadele etmeliyiz . Atalarımıza layık olabilmek için bu  vatanı  en gelişmiş  ülke  haline  getirmeliyiz .  Bayrağımıza sahip çıkmalıyız  ve onu sonsuza kadar  dalgalandırmalıyız .  Milli marşımız olan İstiklal Marşı'nın bir daha yazılmaması için ülkemizin bölünmesine , başka ülkelerin manda ve himayesi altına girmesine asla ve asla müsaade etmemeliyiz .  Tevfik Fikret'in de şu sözünü asla unutmayalım :  '' Vatan çalışkan  insanların omuzları üstünde yükselir . ''  Bunun için de vatan için yaşasın çalışmak , yaşasın alın teri dökerek vatana sahip çıkabilmek !

1 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. kopyalamayı açabilir misiniz güzel site de kullanmak istiyorum

    YanıtlaSil