İletişim Formu

Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon


Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Bir iş yapılırken mutlaka fikir alışverişi olmalıdır . Hem bizim inançlarımız hem de millet olarak geleneklerimiz her işte istişare edilmesini yani görüş alışverişi yapılmasını tavsiye eder . Ama fikirler paylaşıldıktan sonra mutlaka bu fikirleri sonuca bağlayacak ve en doğru kararı verecek olan bir "baş" da bulunmalıdır . Aksi takdirde her kafadan bir ses çıkar ve iş karmakarışık, içinden çıkılmaz bir hal alabilir .

Bir iş yerinde ya da bir ailede veya bir arkadaş ortamında lider vasıflı biri içinde bulunduğu grubu derleyip toparlamalı ve ortak kararı bulabilmelidir . Herkes ayrı bir baş çektiğinde, herkes kendi kararın uygulanmasını istediğinde işler neticelendirilemez veya çok geç kalınabilir . Bir iş yeri düşünün ki her çalışan kendi yöntemi ile sonuca gitmeye çalışsın . Mola saatlerini , izinlerini kendi belirlesin . Böyle bir ortamda işlerin aksaması hatta tamamlanamaması kuvvetle muhtemeldir . Bunun yerine güçlü bir yönetici olması ve her şeyi bir kural dahilinde planlaması işlerin hem sorunsuz ilerlemesini hem de anlaşmazlıkların ortadan kalkmasını sağlar .

Her alanda çok başlılık sorun çıkarır . Herkesin görüşlerini açıkça dile getirdiği ve kararın bir lider tarafından verilebildiği ortamlarda işler düzenli bir biçimde gerçekleşir .

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.