Çok Sevdiğiniz , Adeta Hayran Olduğunuz Birisini Anlatan Kompozisyon Yazınız .


Çok Sevdiğiniz , Adeta Hayran Olduğunuz   Birisini Anlatan Kompozisyon Yazınız .

Geçmişimize baktığımızda atalarımızla gurur duymalıyız . Bizim asil milletin o kadar çok kahraman evlatları olmuştur ki bunları saymakla bitiremeyiz . Benim en çok sevdiğim  , hayran olduğum, keşke  bir defa tanışma imkanım olsaydı diyebileceğim kişi  Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür . Daha küçücük yaşlarda okumaya çok önem veren bu asil lider her zaman vatan ve millet sevdalısı olmuştur .  Kimi çocuklar kendisine verilen harçlıklara şeker alır, top alır  o ise  çoğunlukla kitap almıştır . Çünkü o  her zaman çok çalışan , çalışmaktan büyük zevk  alan kişi  olmuştur . 

Osmanlı Devleti'nin  son zamanları çok kötü gidiyordu . Ülkemiz yok olma ile karşı karşıya kalmıştı . İşte böyle bir zor zamanlarda ülkemizin imdadına Gazi Mustafa Kemal yetişmiştir . Mustafa Kemal , milletin içinde  bulunduğu  bu zor  vaziyetten rahatsız olmuş ve bir an önce  ülkemizin bağımsızlığına kavuşmasını arzulamıştır . Bunun için de boş durmamış ve hemen hareket geçmiştir . Silah arkadaşları  ve Mehmetçiklerimiz ile birlik olup bu vatanı düşmandan kurtarmışlardır . O hep milleti için büyük mücadeleler vermiş , büyük zorluklar çekmiştir . O  ve Mehmetçiklerimiz olmasaydı şu anda yaşamıyor olabilirdik ya da başka bir milletin  mandası altında köle olarak yaşamaya devam ediyorduk .  Çanakkale Savaşı'nda '' Ben size taarruzu değil; ölmeyi emrediyorum, Sakarya'da Bölgesel mücadele yoktur, ulusal mücadele vardır''  diyerek her zaman vatanı için canını vermeye hazır olmuştur . Onun  idealist oluşu, zeki oluşu, ileri görüşlü olması, eğitimci olması, asker olması, vatansever olması ve daha birçok özelliği beni kendisine hayran bırakmıştır . Hatay sorununda bile hasta yatağından kalkıp ülke sorunları ile uğraşacak kadar  karakterli , asil bir milletin evladıdır .  Mustafa Kemal hiçbir zaman vatanını ve milletini satmamış  , her zaman ülkesinin her alanda gelişmesi için çalışmıştır . O kadar çok malı ve mülkü olmasına rağmen bunları hiç önemsememiştir ve şunu söylemiştir : '' Mal ve mülk bana ağırlık veriyor, asıl zenginlik kişinin manevi şahsiyetindedir '' diyerek  sağlam kişiliğini bir kez daha ön plana çıkarmıştır . Bunun için onu asla unutmamalıyız . 

Bunun için onun ilke ve inkılaplarına sahip çıkmalıyız . Onu her zaman kalbimizde yaşatmalıyız.  Nurlar içinde uyu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ışıklar  içinde uyuyun milletimin kahraman  kadınları, kahraman askerleri . Sizlere minnettarız ve sizleri asla unutmayacağız .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme