Bir Yazarla Tanışma Fırsatınız Olsaydı Kiminle Tanışmak Ve Ona Ne Sormak İsterdiniz ? Anlatınız .

Bir Yazarla Tanışma Fırsatınız Olsaydı Kiminle Tanışmak Ve Ona Ne Sormak İsterdiniz ? Anlatınız .

Bir  yazar ile tanışmak isteseydim Atilla İlhan ile tanışmak isterim . O şu anda yaşasaydı ona sormak istediğim sorularım olacaktı .Çünkü onun eserlerini okumak beni son derece mutlu ediyor .  Hem toplumsal, hem bireysel şiirler yazığı için onunla konuşmak isterdim . Ona eserlerini nasıl bir duygu içinde , nasıl bir ortamda yazdığını sormak isterdim . Acaba şiirlerini gece yarısı mı yazıyor, yoksa sabahın erken saatlerinde  mi yazıyor diye sorardım .

Aşk şiirlerini  nasıl yazdığını sormak isterdim . Yaşadığı şeyleri mi yazıyor , yoksa hayal ettiği şeyleri mi  dile getiriyor bunları sormak isterdim . Şiirlerindeki derin hayal gücüne nasıl ulaşıyor bunu merak ettiğim için Atilla İlhan'a sormak isterdim . Nasıl yazar olmaya , şair olmaya karar vermiş onu sorardım . Bu mesleği yapmaya daha küçük yaşlardayken mi karar verdi , yoksa birilerinin yönlendirmesi ile mi karar verdi bunları da sorardım . Şiirlerini, romanlarını , gezi yazılarını , deneme ve anılarını nasıl yazdığını sormak isterdim . İyi bir yazar olmak için sadece çok okumanın mı yoksa bunun  okumak  ile ilgisi olmadığını mı sorardım .

Yani içinden geldiği gibi mi yazıyor yoksa belli bir plan ve program dahilinde mi çalışıyor bunları sorardım.  Genç yazarlara neler önerirdiniz, onların da sizin gibi olması için neler yapması gerekir diye sorardım.

1 yorum:

Deneme