Bir Günlüğüne Ülkenin Başına Geçsem Neleri Değiştirmek İsterdim

Bir Günlüğüne Ülkenin Başına Geçsem Neleri Değiştirmek İsterdim Konulu Kompozisyon

Bir günlüğüne cumhurbaşkanı olsam ve ülkenin başına geçsem ülkemizde değiştirmeyi istediğim çok şey olurdu . Çünkü her yanı ile cennet olan vatanımızda bizler tarafından gerçekleştirilen çok yanlış şeyler de var maalesef .

Öncelikle ülkesini ve milletini çok seven biri olarak Türkçe'mizin gelişmesi için adımlar atardım . İş yerleri ve devlet dairelerinde Türkçe harici isimlerin kullanılmasını engellerdim ve kullananlar hakkında da ceza uygulanmasını isterdim . Daha sonra engelli kardeşlerimiz ile ilgili yapılmayan işlerin bir an önce bitirilmesini sağlardım . Tüm yaya geçitlerinin onlara uygun hale getirilmesi için gayret gösterirdim . Ülkemize göçmen olarak gelen Afgan ve Suriyeli çocukların eğitim ve beslenmeleri ile ilgili önlemler alınması yönünde çalışmalar yapardım . Tüm çocukların mutlu olduğu bir Türkiye oluşturmayı isterdim . Kadınlara şiddet uygulanmaması için en ağır cezaları getirir ve onların güvenliği için her türlü önlemi alırdım .

Kısacası Türkiye Cumhuriyetini bir günlüğüne yönetme şansım olsaydı inanç , ırk , cinsiyet ayrımı yapmadan bu cennet vatanda yaşayan herkesin mutlu olması için elimden gelen çabayı gösterirdim .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme