Bir Günlüğüne Ülkenin Başına Geçsem Neleri Değiştirmek İsterdim - Ders Türkçe

Popüler Yayınlar

Bir Günlüğüne Ülkenin Başına Geçsem Neleri Değiştirmek İsterdim

    0
Bir Günlüğüne Ülkenin Başına Geçsem Neleri Değiştirmek İsterdim Konulu Kompozisyon

Bir günlüğüne cumhurbaşkanı olsam ve ülkenin başına geçsem ülkemizde değiştirmeyi istediğim çok şey olurdu . Çünkü her yanı ile cennet olan vatanımızda bizler tarafından gerçekleştirilen çok yanlış şeyler de var maalesef .

Öncelikle ülkesini ve milletini çok seven biri olarak Türkçe'mizin gelişmesi için adımlar atardım . İş yerleri ve devlet dairelerinde Türkçe harici isimlerin kullanılmasını engellerdim ve kullananlar hakkında da ceza uygulanmasını isterdim . Daha sonra engelli kardeşlerimiz ile ilgili yapılmayan işlerin bir an önce bitirilmesini sağlardım . Tüm yaya geçitlerinin onlara uygun hale getirilmesi için gayret gösterirdim . Ülkemize göçmen olarak gelen Afgan ve Suriyeli çocukların eğitim ve beslenmeleri ile ilgili önlemler alınması yönünde çalışmalar yapardım . Tüm çocukların mutlu olduğu bir Türkiye oluşturmayı isterdim . Kadınlara şiddet uygulanmaması için en ağır cezaları getirir ve onların güvenliği için her türlü önlemi alırdım .

Kısacası Türkiye Cumhuriyetini bir günlüğüne yönetme şansım olsaydı inanç , ırk , cinsiyet ayrımı yapmadan bu cennet vatanda yaşayan herkesin mutlu olması için elimden gelen çabayı gösterirdim .

Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Bloggertheme9
Powered by Blogger.