Çocuğun Eğitiminde Okul Arkadaşlarının Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Çocuğun Eğitiminde Okul Arkadaşlarının  Önemi İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Eğitim tüm çocuklarımız için olmazsa olmazlardandır . Çünkü gelecek nesiller eğitimle şekillenir ve ülkemiz daha uygar  ve gelişmiş bir ülke olur . Çocuğun eğitim sırasında ise sosyal olmasını sağlayan şey okuldaki arkadaşlarıdır . Çocuğun eğitiminde arkadaşları elbette önemlidir . Çünkü çocuklar her ne kadar ailede iyi bir eğitim almış olsalar da , okulda da başarılı olsalar da , onlara kötülük etmek isteyen, onları kötü alışkanlıklara  alıştırmak isteyen arkadaşları olabilir .

Böyle durumda da çocuk  kendine kötü alışkanlıklar edinir . Edindiği kötü arkadaşlar onun zamanla akademik başarılarının da azalmasına neden olur . Çocuk ailesine de saygılı bir olmamaya başlar . Bunun için aileler çocuklarının  nasıl kişiler ile arkadaşlık kurduğuna dikkat etmelidir . Özellikle de çocuklara yakın olmak için okul dışında bekleyen ve onları kendine çekmek isteyen  büyükler çocukları yanlış yollara sürükleyebilir . Bunun için çocuklarımızı kötü kimselerden korumalıyız ve çocuklarımızın erdemli ve ahlaklı kişiler ile , iyi aile terbiyesi almış kişilerle arkadaş olmasını sağlamalıyız ve çocuğumuzu bilinçlendirmeliyiz . Çocuk mutlu, sağlıklı bir aile büyüyen , kendine seven ve kendine güvenen kişiler ile arkadaşlık kurduğu zaman kendini daha mutlu hisseder .

Böylece çocuklar birbirlerinden farklı bilgiler öğrenir ve arkadaşlıkları güzel bir şekilde devam eder. Hem okulda başarılı olurlar hem de ailelerine bağlı olurlar .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme