Birlik Ve Beraberlik Konulu Bilgilendirici Bir Metin Yazınız


‘’Türk Milleti Birlik Ve  Beraberlikle  Güçlükleri Yenmesini Bilmiştir.’’ ( Atatürk) ‘’ Birlikten Kuvvet Doğar.’’
Yukarıdaki Özdeyiş Ve Atasözünden Birlik Ve Beraberlik Konulu Bilgilendirici Bir Metin Yazınız.  Metne  Uygun Başlık Yazınız.

Milletlerin Güçlü  Olmasında Birlik Ve  Beraberliğin Önemi
Kurtuluş Savaşı devam ederken  milletimiz fakirlik içindeydi.  Düşman ülkelerin topu, tüfeği, yiyeceği  vardı. Bizim  milletimiz ise  maddi olanaklardan yoksun bir şekilde Mili mücadelesine devam ediyordu. 

Her ne kadar düşmanlar maddi olarak bizden daha güçlüyse de bizim milletimizin iman gücü ve inancı onlardan daha fazlaydı. Çünkü milletimiz bir savaş anında her zaman birlik ve beraberlik içinde hareket etmesini bilmiştir.   Türk Milleti kadını, erkeği, çocuğu, yaşlısı ile savaşa katılmış ve savaşmakta kaçmamıştır. Çünkü vatan  hepimizindir, hepimizin kutsalıdır anlayışı ile hareket edilmiştir.  Bu yönümüz ile başka milletlere örnek bir millet olmuşuzdur. Örneğin 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde de milletimiz birlik olmuş ve birlikten kuvvet doğmuştur.  Vatanımızı yok etmek isteyen düşmanlara karşı halkımız o gece sokaklara dökülmüş ve vatanı düşmanlara teslim etmemiştir. 

Çünkü birlik içinde hareket etmiştir ve bu da bizi başarıya ulaştırmıştır. Ülkemiz ne zaman zor durumu girerse her zaman  bir olmalıyız, iri olmalıyız, diri olmalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme