İstiklal Marşı’nı Okurken Neler Hissediyorsunuz ?

İstiklal Marşı’nı  Okurken  Neler  Hissediyorsunuz ?

Mili Marşımız olan İstiklal Marşı  asil Türk Milleti için gurur verici bir marştır . İstiklal Marşı okunurken çok duygulanıyorum . Aklıma Kurtuluş Savaşı esnasında bebeğini evde bırakan kahraman  kadınlarımız geliyor , ayağında  çarığı bile olmadan askere giden ve vatan nöbeti tutan Mehmetçiklerimiz geliyor.  

Vatanı için her  türlü zorluğa göğüs geren  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk,  üstadımız Mehmet Akif Ersoy’un  bu marşı karşılıksız yazması geliyor, düşmanın el birliği ile yurttan kovulduğu vb. geliyor . Bunları düşündükçe çok üzülüyorum ve duygulanıyorum fakat bir o kadar da asil bir milletin evladı olduğum için  gururlanıyorum . İsitklal Marşı okunurken  uzaklara dalıyorum , aklıma o savaşın karmaşası , hayatını kaybeden  insanlarımız , elİ öpülesi analarımız, babalarımız, dedelerimiz, ağabeylerimiz geliyor . İçime bir huzur doluyor . Özgür olduğum için, başka bir ülkenin manda ve himayesi altında olmadığım için  çok mutlu oluyorum . Şu anda  bir milli marşımız olmasaydı nasıl bir yaşam sürerdik diye düşünüyorum .

Milli Marşımız olan İsitiklal Marşı’nın bir daha yazılmaması için , vatanım için daha çok çalışacağım ve sorumluluk sahibi olacağım diyorum kendi kendime .

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...