Pırıl Pırıl Gökkuşağını Görmek İçin Önce Yağmuru Yaşamak Gerek Sözü İle İlgili Kompozisyon

Pırıl Pırıl Gökkuşağını Görmek İçin Önce Yağmuru Yaşamak Gerek Sözü İle İlgili Kompozisyon

Göz alıcı renkleri ile içimizi ısıtan , yüzümüze bir gülümseme gelmesine vesile olan gökkuşağının görünmesi için yağmurun yağması gerektiğini hepimiz biliriz . Hayatın güzelliklerine de kavuşmak için zaman zaman yaşadığımız zorluklara katlanmamız gerekir .

Fransızların bu atasözü mutluluğa kavuşmanın sıkıntılar sonucu mümkün olabileceğini anlatır . Bizim de “ her nimetin bir külfeti vardır “ vb. sözlerimizde de bu gerçek dile getirilmiştir . Başarılı olmak çoğu zaman dikenli yolları aşmakla mümkün olabiliyor . Başarı merdivenleri eller ceplerde tırmanılamıyor . Yokuşu tırmanırken ter akıtmazsak inişte göz yaşlarımızı tutamıyoruz . Bu yüzden mutluluğa ulaşmak için de zaman zaman sıkıntılar ve zorluklar yaşamak zorunda kalabileceğimizi unutmamak gerekir . Bazen hayal kırıklıkları ve üzüntüler yaşadığımızda hayata küser ve kendimizi yiyip bitiririz . Ama umudumuzu kesmeden hayata tutunursak kötü günlerin geçeceğini ve yağmurun ardından çıkan gökkuşağı gibi güzel günlerin de kötü günleri kapatacağını unutmayalım .

Hayat zaman zaman bize kötü yüzünü de gösterebilir . Böylesi zamanlarda bize düşün yılmamak , yıkılmamak ve güneşli günlerin hayalini kurmaktır . Bunu başardığımızda mutlu günler mutlaka gelecektir .0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme