Pırıl Pırıl Gökkuşağını Görmek İçin Önce Yağmuru Yaşamak Gerek Sözü İle İlgili Kompozisyon - Ders Türkçe

Aradığın Konuyu Yaz!

Beğenilen Yazılar

Pırıl Pırıl Gökkuşağını Görmek İçin Önce Yağmuru Yaşamak Gerek Sözü İle İlgili Kompozisyon

    0
Pırıl Pırıl Gökkuşağını Görmek İçin Önce Yağmuru Yaşamak Gerek Sözü İle İlgili Kompozisyon

Göz alıcı renkleri ile içimizi ısıtan , yüzümüze bir gülümseme gelmesine vesile olan gökkuşağının görünmesi için yağmurun yağması gerektiğini hepimiz biliriz . Hayatın güzelliklerine de kavuşmak için zaman zaman yaşadığımız zorluklara katlanmamız gerekir .

Fransızların bu atasözü mutluluğa kavuşmanın sıkıntılar sonucu mümkün olabileceğini anlatır . Bizim de “ her nimetin bir külfeti vardır “ vb. sözlerimizde de bu gerçek dile getirilmiştir . Başarılı olmak çoğu zaman dikenli yolları aşmakla mümkün olabiliyor . Başarı merdivenleri eller ceplerde tırmanılamıyor . Yokuşu tırmanırken ter akıtmazsak inişte göz yaşlarımızı tutamıyoruz . Bu yüzden mutluluğa ulaşmak için de zaman zaman sıkıntılar ve zorluklar yaşamak zorunda kalabileceğimizi unutmamak gerekir . Bazen hayal kırıklıkları ve üzüntüler yaşadığımızda hayata küser ve kendimizi yiyip bitiririz . Ama umudumuzu kesmeden hayata tutunursak kötü günlerin geçeceğini ve yağmurun ardından çıkan gökkuşağı gibi güzel günlerin de kötü günleri kapatacağını unutmayalım .

Hayat zaman zaman bize kötü yüzünü de gösterebilir . Böylesi zamanlarda bize düşün yılmamak , yıkılmamak ve güneşli günlerin hayalini kurmaktır . Bunu başardığımızda mutlu günler mutlaka gelecektir .Hiç yorum yok:
Write yorum

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...

© 2014 Ders Türkçe. Designed by Kompozisyon Örnekleri
Powered by Blogger.