Sporun Faydaları İle ilgili Kompozisyon

Sporun Faydaları İle ilgili Kompozisyon

Spor insanın hem bedenen hem de ruhen sağlıklı kalabilmesi amacıyla yapılan faaliyetlere verilen genel addır . Birçok çeşidi olmasına rağmen hangi spor dalı olursa olsun mutlaka insanlara fiziksel ve psikolojik birtakım faydalar sağlamaktadır .

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal “ Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. “ diyerek spor yapmanın yalnızca fiziksel değil zihinsel olarak da önemli faydaları olduğuna işaret etmiştir . Spor yapmak bu tür faydalarının yanı sıra sosyal olarak da bireye büyük katkı sağlar . Spor yapan insanlar kötü alışkanlıklardan ve kötü karakterli insanlardan uzaklaşır . Toplum içerisinde saygın bir yer edinir . Özellikle öğrenciler arasında spor ile uğraşanlar daha dikkat çeken kişiler olur . Spor ile uğraştıkça boş işlere zaman ayırmaktan kendimizi kurtarmış oluruz . Spor vücudumuzun genç ve diri kalmasına katkı sağlar . Hastalıklara yakalanma riskini azaltır .

Bazı insanlar sporun eğitim vb. alanlardaki çalışmalara engel olduğunu düşünse de durum hiç de öyle değildir . İnsanlar zamanı doğru kullanmayı bildiği sürece spor bırakın eğitime zarar vermeyi , yoğun çalışmalar arasında bir rahatlama sağlayarak önemli faydalar bile sağlar . Bu yüzden hem bedenen hem de ruhen sağlıklı kalabilmek için her daim spor yapmalıyız .

1 yorum:

  1. Çok yardımcı Oldunuz Teşekkürler saygılarımla    HİKMET MERT KUTAÇ

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...