Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon

Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyon

Yardımlaşma  bana göre dünyanın en güzel ve en anlamlı eylemidir  . Yardımlaşma insanlar arasındaki arkadaşlık , dostluk ve kardeşlik duygusunun daha da çok artmasına neden olur . Kişi her zaman kendi egolarını düşünmemeli , başka yardıma muhtaç olan insanların yerine kendini koymalı ve onlara da ellerinden gelen her türlü yardımı etmeye çalışmalıdır .  İşte ancak bu şekilde insan olmuş oluruz ve insanca hayat yaşamış oluruz .

Yardımseverlik bizim milletimizin insanlarının doğasında var olan muhteşem bir  duygudur , eylemdir . Özellikle zor durumda olan ülkelere , zalimlerin zarar verdiği insanlara yardım götürmek ve onların yanında olmak Türkiye Cumhuriyeti'nin bir görevi olmuş gibidir . Çünkü bizim halkımız içinde merhamet duygusu olan , içinde insan sevgisi olan  bir millet olduğu için kim , nerede , ne şekilde yardıma ihtiyaç duysa orada bilin ki Türk insanı vardır , Türk Milleti vardır . Yardımlaşmak İslam dininde de çok önemsenmiş ve bunun için  Sevgili Peygamber Efendimiz şu sözü söylemiştir :  '' Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir. '' Aslında yardımlaşmanın önemini , aç olanın halini ne kadar güzel ifade etmiş ve insanlara bu sözden anlamlı bir mesaj vermiştir .


Siz siz olun elinde imkanlarınız olduğu sürece zor durumda olan insanlara , milletlere her zaman yardım edin ve kutsal görevi hiçbir zaman bırakmayın . Çünkü gerçek iç huzur , gerçek vicdan , gerçek rahatlık insanın içindeki yardımsever duygular sayesinde olur . Bunun için hep birlikte el ele verip zor durumda olanlara yardım edelim ve bunun insanlık görevi olduğunu aklımızdan çıkarmayalım .

"Yardımlaşma" Hakkında Gazete ve Dergi Haberleri

26 yorum:

 1. Çok güzel olmuş aklıma gelmiyordu çok TEŞEKKÜRLER

  YanıtlayınSil
 2. çok reklam çıkıyor ve çokta güzel değil

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bence harika olmuş her insanın bakış açısı farklıdır

   Sil
  2. Bence de yani sana katılıyorum

   Sil
 3. Çok güzel olmuş ben çok beğendim

  YanıtlayınSil
 4. çok güzel bir kompozisyon olmuş, yazan kişinin ellerine sağlık gerçekten çok işime yaradı.

  YanıtlayınSil
 5. Çoooook uzuuuuuun olmuuuuuş

  YanıtlayınSil
 6. Bence çok iyi olmuş çok saolun bunu bizlere sundupunuz için çok teşekkür ediyorum 7. Sınofım hoca ödev vermişti sıef anlayarak yazdım ve enfes olmuş elinize sağlık

  YanıtlayınSil
 7. Bu çalışmayı beyenmedim  YanıtlayınSil
 8. Güzel olmuş bana harika bir fikir verdi ��

  YanıtlayınSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...