Susuzluğa Dayanamayan Canlıları Kurtarmak İçin Neler Yapmak Gerekir?


Susuzluğa Dayanamayan Canlıları Kurtarmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Su insanoğlunun olduğu kadar tüm canlıların da yaşamını sürdürebilmesi için en gerekli en temel besin maddesidir. Suyun olmadığı bir ortamda hiçbir canlının uzun süre hayatta kalabilmesi mümkün değildir. Bu sebeple tüm canlıların suya gereksinim duyduğunu unutmamalıyız.

Biz insanlar konuşabilme yeteneğimiz sayesinde ihtiyaçlarımızı giderebilmekteyiz. Ancak hayvanlar ve bitkiler dertlerini kimseye anlatamamaktadır. Hele ki sokak hayvanları... Onların ne bir sahiplenebileni ne de şehir ortamında ulaşabileceği su kaynakları var. Bu hayvanlar doğada olsalar belki bir akarsu ya da göl bulup susuzluklarını giderebilirler ancak şehirlerde böyle bir şansları da yok. Biz insanlara düşen görev özellikle sıcak yaz günlerinde onları da düşünmek. Belli noktalara koyacağımız pet şişeleri keserek yapılan su kapları onlar için hayati öneme sahip olacaktır. Bu sayede onların susuzluklarını giderebileceğiz. Bunu yapmak çok da zor değil aslında. Herkesin kendi kapısının önüne bir kap koyması yeterli. Bunun dışında sokak hayvanlarına sahip çıkan derneklere üye olarak onların faaliyetlerine katılabilir ve özellikle yaz aylarında tüm canlıları suya kavuşturmayı amaçlayan projelerde görev alabiliriz.

İnsanoğlu bencil olmamalı ve bu dünyayı paylaştığı diğer canlıların ihtiyaçlarına da kulak vermelidir. Özellikle yaz aylarında kedi, köpek gibi canlılara yardımcı olmalıyız. Susuzluğun ne kadar zor olduğunu anlamalı ve onların susuzluğuna da derman olmalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme