Çalışan, Gayret Eden Kişiye Duyulan Hayranlık Konulu Kompozisyon Yazınız.

Çalışan, Gayret Eden Kişiye Duyulan Hayranlık Konulu Kompozisyon Yazınız.

Hayatta  mutlu olmak için,  psikolojik olarak rahat etmek için, maddi ve  manevi açıdan  mutlu olmak için  çalışmaya mecburuz.  Bu hayatta hepimizin kendimize, ailemize ve içinde yaşadığımız ülkemize karşı sorumluluklarımız vardır. Bu sorumlulukları yerine getirmek için de çalışkan ve üretken  bir insan olmak gerekir. 

Çalışan insana,  ekmeğini alın teri ile kazanan insana  her yerde saygı gösterilir ve bu insan el üstünde tutulur. Çalışan insan hem kendi mutlu olur, hem de çevresini mutlu eder. Böyle insanlara  da hayranlık duyulur ve saygı gösterilir.  Çalışmak Yüce Allah’ın bize verdiği çok anlamlı bir görevdir. İnsan sabahtan akşama kadar evde boş boş otursa kafayı yer. Oysa çalıştığımız zaman hem fiziğimiz hareket halinde olur hem ruh halimiz iyi olur hem de kimseye  muhtaç olmayız. Bu kişinin kendini daha güçlü ve daha mutlu hissetmesini sağlar.  Mesela  engelli olmak da kişinin çalışmasını engellemez. Çevremize baktığımızda çalışan engelli kimseleri gördüğümüz zaman  o  özel insanlara, o değerli insanlara daha fazla  hayranlık duyarız ve o kimseleri daha çok takdir ederiz. Çünkü  hazıra  alışmamışlardır ve çalışmışlardır.

Böyle çalışkan insanlar  da olduğu zaman ülkemiz daha çok gelişir  ve ilerler. Çalışan insanın  o masum yüzünü görmek, o saflığını görmek ve yüzündeki  insanlığı görmek de insana ayrı bir huzur verir ve insanda ayrı bir hayranlık uyandırır.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme