8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında Kompozisyon Yazınız.


8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hakkında  Kompozisyon Yazınız.

Kadınlarımız her türlü fedakarlığı  yapan, vatanı için, milleti için iyi çocuklar yetiştirmeye çalışan   değerli varlıklarımızdır.  Kadınlarımız   yeri geldiği zaman  hem ana hem baba hem kardeş hem öğretici  birer neferlerdir. Kadınlarımıza hak ettiği değer ne yazık ki verilmemektedir.  Çünkü kadınlar  kendini bilmeyen, şiddete meyilli  kimseler tarafından aşağılanmakta, onlara her türlü zorbalık edilmekte ve en yakınları tarafından ne yazık ki  yıpratılmaktadır. 

Kadına  gereken değeri ülke olarak vermeliyiz ve kadına yönelik her türlü şiddete karşı olmalıyız.  Kadın haklarının neler olduğunu bilmeliyiz ve kadın haklarının her zaman savunucusu olmalıyız. Kadınların haklarının çiğnenmesine göz yummamalıyız.  Kadın erkek diye bir ayrım asla olmamalıdır.  Erkekler de kadınlarının yanında olmalı ve onların en büyük destekçisi olmalıdır.  Kadınlarımız artık  iş hayatının her alanında hizmet  vermeye başlamış ve çok  başarılı işler yapmış değerlerimizdir. Kadınlarımızın   değerini bilmeliyiz ve onların her türlü işin üstesinden   geleceğine inanmalıyız.

Mustafa Kemal’in  kadınlar hakkında söylediği şu sözü de unutmamalıyız:
‘’ Bizim dinimiz hiç bir vakit kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir! Allah’ın emrettiği şey erkek ve kadın Müslümanların ilim ve irfan edinmeleridir. Kadın ve erkek bu ilim ve irfanı aramak ve nerede bulursa oraya gitmek ve onunla mücehhez olmak mecburiyetindedir.’’

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme