İletişim Formu

‘’Zaman En Kıymetli Hazinedir.’’ Sözünden Hareketle Zamanı Verimli Kullanma İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


‘’Zaman  En Kıymetli Hazinedir.’’ Sözünden Hareketle Zamanı Verimli Kullanma İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

Zaman bize verilmiş olan en büyük hazinedir. Oysa biz insanlar zamanın kıymetini bilmiyoruz ve onu boş yere israf ediyoruz. Nasıl ki paramızı, nefesimizi israf ediyorsak işte zamanı da bu şekilde boşa harcıyoruz. Oysa bize verilmiş olan yaşamın bile belli bir süresi vardır, nefes almanın, konuşmanın  bile bir süresi vardır.

Bizler  zamanın kıymetini bilmeden, onu hunharca kullanarak verimsiz yaşamaya devam ediyoruz.  Zaman bizim için en büyük hazinedir. Hazinenin olması için  de zamanı dikkatli ve verimli kullanmalıyız.  Kendimize  bir hedef belirlemeliyiz ve o hedef ya da hedefler doğrultusunda zamanı kendimiz yönetmeliyiz ve zamanımızın boş yere akıp gitmesine göz yummamalıyız. Yaşamın, anın tadını çıkarmaya bakmalıyız.  Boş yere kaybedecek  bir zamanımız olmamalıdır. Sevdiklerimiz için, işimiz için, yakınlarımız için zamanlarımız ayarlı olmalıdır. Yani her vaktin değeri olmalı ve onların ne zaman, nerede, nasıl kullanılacağı bizim elimizde olmalıdır.  Yani zaman değerli olmalı, vakit nakit omalıdır.  Yoksa bir ömür boşa geçer ve bu ömrün bu kadar çabuk geçtiğini  anlayamayız, anlamaya çalışsak bile artık iş işten geçmiş olur ve giden zaman da bir daha asla geri kalmaz.

Zamanın önemi ile ilgili şu sözü unutmamalıyız:
‘’ Zamanı nasıl öldüreceğinizi değil, zamanı nasıl kazanacağınızı düşünün.
İşte tüm bu sözlerden de anlaşılacağı gibi zamanın değerini bilmeliyiz ve onu  öldürmek yerine onu nasıl verimli kullanabiliriz düşüncesi ile hareket etmeliyiz.

4 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.