‘’ Zor İmkansızdan Kolaydır ’’ Sözünü Açıklayan Kompozisyon Yazınız .

"Zor  İmkansızdan Kolaydır" Sözünü  Açıklayan  Kompozisyon Yazınız.


Hayatta  çalışmak , emek etmek , alın teri dökmek kadar güzel  bir şey yoktur . Dinlenmenin tadı bile yorulunca ortaya çıkar .  Çalışmaya devam ederken  önümüze birtakım güçlükler çıkabilir . Önemli olan da  bu güçlükler  eğer aşılabilecekse o güçlüklerin üstüne üstüne gitmektir. Bunu yapabildiğimiz zaman başarmanın, mücadele etmenin tadını alırız.

Çünkü  hedefe ulaşmak zor da olsa  , eğer  durmadan yolumuza devam edersek o zoru başarabiliriz . Çünkü zor imkansız gibi değildir . İmkansız olan şeyi asla başaramayız , zor olan şeyi ise eninde sonunda başarabiliriz . Yeter ki bunu isteyelim ve içimizdeki  çekirdek inancı gerçek inanca dönüştürebilelim . İnsanlar için kolay ulaşılabilen şeylerin değeri olmaz. Çünkü emek verilmeden kazanılan şeyler insanlar için vazgeçilmesi en kolay şeylerdir.

Gerçekleşebilecek hayaller peşinde koşmalıyız ve bu hayallerimizin de hayatımıza  girmesi için, bize mutluluk vermesi için zorlukların üstesinden gelmeliyiz. Ulaşamayacağımız hayaller peşinde koşmamalıyız . Bu yolda karşımıza çıkan engeller asla şevkimizi kırmamalı ve hedefe ulaşmak için elimizden geleni yapmalıyız. 
0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme