“Hayat Çok Karmaşık Görünse Bile Bir Yerlerde Seni BekleyenBir Güzellik Mutlaka Vardır.” Sözü ilgili Kompozisyon Yazınız.

 “Hayat Çok Karmaşık Görünse Bile Bir Yerlerde Seni Bekleyen

Bir Güzellik Mutlaka Vardır.”  Sözü ilgili Kompozisyon Yazınız.

 

Hayatta her istediğimiz şeyler her zaman gerçekleşmeyebilir. Hayaller kurarız, o hayallerin gerçekleşmesi için çaba gösteririz ama bazı zamanlar bu çabalarımızın da bir sonucunu alamayız.  Buna şanssızlık mı kader mi denilir bilemiyorum. İstediğimiz olmayınca doğal olarak mutlu da olamayız.

 Tüm bu olumsuzluklara rağmen, hayatın onca karmaşasına rağmen yine de azimle ve sabırla yolumuza devam etmeliyiz. Belki başlarda en güzeli olmayacak, çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalacağız. Ama ne olursa olsun yine de bizim için güzel şeyler olacaktır. Çünkü mutluluk da sonsuza kadar olmaz, mutsuzluk da. İnsan yaşadığı hatalardan ders çıkarmalı ve o hataları tekrarlamamaya çalışmalıdır. Umutsuzluk bize yakışmaz. Umudun olmadığı yerde hayat da bitmiştir zaten. Bunun için onca şeye rağmen yine , yeniden çalışmalıyız, emek etmeliyiz ve bizi bekleyen o muhteşem güzelliklerin ve o anın geleceği günü  sebatla beklemeliyiz.


 Hayat yaşanılan her olumlu ve olumsuz olaylara rağmen yine yaşanmaya ve ümidi elden bırakmamaya değer bir güzelliktir. İşte tüm bunlardan dolayı anı yaşamaya, deneyimlerden yola çıkarak daha dikkatli olmaya devam etmeliyiz ve “Umuda kelepçe vurulmaz”. diyerek de umutla yolumuzda ilerlemeye devam etmeliyiz.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme