Sağlıklı Yaşam İle İlgili Kompozisyon

 

Sağlıklı  Yaşam İle İlgili Kompozisyon


Dünyada en büyük hazine sağlıklı bir bedene ve sağlı bir ruha sahip olmaktır. Sağlıklı bir yaşam sürmek için de geçerli olan en temel etken yediğimiz, içtiğimiz şeylere dikkat etmektir. Yediğimiz içtiğimiz şeylerin organik olmasına dikkat etmeliyiz. Hazır pakete girmiş gıdalar insanların sağlığını bozmaktadır.  Buna dikkat etmeliyiz.


 Marketten aldığımız yiyeceklerin içinde zararlı yağlar vardır. Paketlerin üzerinde içindekiler bölümüne baktığımızda  yabancı kelimeler görürüz ve bu kelimelerin ne olduğunu araştırmadan ha bire yemeye , sağlığımızla oynamaya devam ederiz. Sağlığımızın elden gitmemesi için her şeye dikkat etmeliyiz. Sadece yeme içme değil aynı zamanda spor yapılmalıdır. Spor yaparken de abartılmamalıdır. Her şeyin fazlası da zararlıdır, azı da zararlıdır. Önemli olan ideal olanıdır. Örneğin; Haftada üç dört gün birer saat aralıklar yürümeli, ya da hangi sporu seviyorsak, hangi egzersizi seviyorsak onu yapmalıyız. 


Vücudumuzu, kaslarımızı korumalıyız. Yaşlılıkta daha rahat etmek için, daha sağlıklı bir yaşam sürmek için şimdiden hazırlık yapmalıyız. Ne yerseniz osunuz diye bir söz vardır. Sağlıklı yaşamda sağlıklı şeyleri yersek güçlü oluruz, mutlu oluruz. Sağlıksız şeyleri yersek ise güçsüz oluruz, obez oluruz, mutsuz oluruz ve sağlığımız elden gider.  Tencere yemeklerini tercih etmeliyiz, yeşillik bolca tüketmeliyiz ve sağlımızı korumalıyız.

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme