İletişim Formu

Öğretmene Mektup

Öğretmene Mektup

Sevgili Öğretmenim;
Bizleri seven , bizlere o eşsiz bilgilerini aktaran , bizi affeden , kin tutmayan , bazen çok öfkelendiği zaman  bize sinirlenen  fakat bize asla fiziksel ve psikolojik şiddet uygulamayan , aşağılamayan , tehdit etmeyen bu sebeple de büyüklüğünü hep gösteren kıymetli öğretmenim . Ben yaramazım ,  şımarığım fakat  öğrenmeye açım . Bana öğretirken farklı yöntemler kullanarak yeni bilgiler öğret . Bana değer verdiğini , beni sevdiğini bilmeliyim ki kendime olan güvenim daha da çok artsın .

Beni şımarık ve haylaz diye dışlarsan gerçekten bir işe yaramam , boş bir insan olurum belki de . Ama sen beni olduğum gibi kabul edersen ben kendime daha da çeki düzen verir ve erdemli bir insan olmaya özen gösteririm . Biraz duygusalım ama sen bu halimden en iyi anlayacak olansın ve beni olduğum gibi kabul eden bir yakınımsın canım öğretmenim . Ben ara sıra haylazlıklar yaptığımda lütfen beni yanınıza çağırıp uyarın ki bir daha ki sefere daha bilinçli ve daha dikkatli biri olayım . Beni diğer arkadaşlarımın yanında küçük düşürmeyin , beni diğer arkadaşlarım ile kıyaslamayın . Belli mi olur belki de ben çok zeki ya da daha az zekaya sahip olan bir çocuk olabilirim . Onun için beni annem gibi , babam gibi koşulsuz sevin ki ben de kendimi daha çok seveyim ve kendime de saygı duyayım . Gün gelecek büyüyecek ve iyi bir bilim adamı olacağıma söz veriyorum . Ama bu sizin bana öğrettikleriniz sayesinde gerçekleşecek değerli öğretmenim .


Lütfen ışığınızdan bize de biraz verin ve beni , arkadaşlarımı , yaşadığım toplumu daha çok aydınlatın ki  daha çok gelişip kalkınalım . Sözlerime son verirken  sizi çok ama sevdiğimi belirtmek isterim . Daha çok çalışıp iyi bir insan ve iyi bir bilim adamı olacağıma söz veriyorum . Sağlıcakla kalın YERYÜZÜNDEKİ EN MUHTEŞEM İNSAN

3 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Güzel yapmışsınız size çok teşekkür ederim.sizin sayenizde sınıfta ki en iyi yazan ben oldum.

    YanıtlaSil
  2. ��Mükemmel...

    YanıtlaSil