Pazar Yerini Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız

Pazar Yerini Anlatan Bir Kompozisyon Yazınız

Pazar yeri çok kalabalık olur  ve aslında yaşamın daha canlı geçtiğinin de göstergesidir pazar yerleri . İnsanlar dışarıda almak istedikleri şeyleri araştırır ve en iyisini ve en uygun fiyatlı olan gereksinimlerini almaya gayret gösterirler . Pazar yeri denince akla ilk olarak meyve ve sebze tezgahlarının konulduğu , satıcıların ürünlerini satabilmek için , müşterileri memnun etmek için  seslerini yükselterek mallarının iyi olduğunu kanıtlamaya çalıştıkları yerlerdir pazar yerler gelir .

İnsan pazara gidince kendini mutlu hisseder bence . Tabi kimi insanlar için sıkıcı olsa da toplumun geneli olarak pazardan alışveriş yapmaya istekliyizdir . İnsanın pazara gitme nedeni gereksinimlerini giderme duygusundan kaynaklanır . Pazar yeri denince akla gelen şeyler şunlardır : Renkli renkli sebze ve meyveler , kimi yerlerde renkli renkli kıyafetler , farklı insanlar , insanların birbiri ile iletişim şekilleri gibi şeyler akla gelir .  Aslında pazar yerleri yaşamın devam ettiğinin canlı göstergesidir . Pazar yerine şöyle dışarıdan bakıldığında kalabalık insanları görürüz . Herkes bir ihtiyacını alma peşine düşmüştür . Her insanın ihtiyacı ve istekleri farklı olduğu için bunları da pazarda satılan ürünlerden de karşılarlar . 


Pazar yerinde satıların ve müşterilerin sesleri bazen birbirine karışır ve söylenilen şeyleri bile anlamayabilirsiniz . Çünkü pazar yerleri düğün yerleri gibidir aslında .

5 yorum:

  1. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnnnnnnnnnn ooooooooooooooooooooooooollllllllllllllsssssuuuuuuuuuuuunnnnn

    YanıtlaSil
  2. Bosssbeleeeessssss

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...