Kudüs İle İlgili Kompozisyon

Kudüs İle İlgili Kompozisyon 

Kudüs Tüm dinler açısından çok önemli bir yere sahip eşsiz bir şehirdir. Müslümanların ilk kıblesi, Hazreti Ömer zamanında fethedilerek Müslümanlara miras olarak bırakılmış kutsal şehirdir Kudüs . Mescidi Aksa yani peygamber efendimizin miraca yükseldiği o Kutlu mekanın sahibidir Kudüs .

Kudüs bu ümmete Selahattin Eyyubi , Hazreti Ömer,  Kanuni Sultan Süleyman gibi kahramanların mirasıdır.  Günümüzde ise maalesef bu miras işgalcilerin elinde kalmıştır. Filistin halkı öz yurdunda köle muamelesi görmektedir.  Bunun suçlusu kim peki ? Bir buçuk milyarlık nüfusu olan İslam alemi 3-4 milyonu geçmeyen Israil karşısında birlik olamıyorsa elbette bunun suçlusu hepimiziz.  Küfür tek milletken bizler bir olamıyorsak bugün Kudüs yarın başka bir kutsal mekan hedef alınacaktır. 

Kudüs ümmetin kırmızı çizgisi olmalıdır.  Tüm İslam alemi birlik içerisinde hareket etmeli ve Kudüs`ün  Müslümanların olduğu tüm dünyaya gösterilmelidir.  

1 yorum:

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...