İsrail’in Masum Filistin Halkına Zulmü İle İle İlgili Kompozisyon Yazınız.

İsrail’in  Masum Filistin Halkına Zulmü İle İle İlgili Kompozisyon Yazınız.


Filistinli masum halkı hedef alan ve dün gece Gazze’yi vurup çok sayıda insanın ölmesine ve çok sayıda  insanın yaralanmasına neden olan hain İsrail yaptığı zulümlere aynı hızıyla devam etmektedir.  Her yıl Ramazan ayında bu zulmünü sergileyen İsrail yaptığı zalimlikten zevk almakta ve Filistinlileri yok etmeye çalışmaktadır. Kudüs’ü kendilerinin zanneden ve Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırıdan terörist İsrail’in bunca zalimliğine rağmen  ne yazık ki dünya ülkelerinden bir kaçı dışında diğerlerinden ses yok.  Başka zaman insan hakları, adalet, eşitlik diyen Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkeler ne yazık ki bu zulmü tıpkı film seyreder gibi seyretmektedirler.


Acımasızca çoluk çocuk demeden, genç , yaşlı demeden  bombalarını masum halkın üzerine yağdıran bu zulme ne zaman bir cevap verilecek, ne zaman güçlü bir duruş sergilenecek ? Bu da ayrı bir tartışma konusu elbette. Yıllardır bitmek bilmeyen zulmü yeni bir boyuta taşıyan İsrail Filistin halkına sert müdahalelerde bulunmaya ve zalimliğini pekiştirmeye devam etmektedir. Kudüs’te iki üç gündür yaşanan bu gerilimin sonucunda masum Filistin halkı bir araya gelerek Gazze’de İsrail’i protesto etmeye başladı ve bunun sonucunda İsrail  Gazze’ye bomba  yağmuruna tuttu.


Kadir Gecesi’ni Mescid-i Aksa’da ibadet ederek  geçirmeyi düşünen Filistinli canlarımız, kardeşlerimiz teravih namazını kıldıktan sonra Şam kapısında toplandı. Filistinlilere ses bombası ve tazyikli su ile müdahale edildi. Müslüman bir ülke  bu kadar acı  ve ıstırap çekerken  diğer Müslüman ülkelerin çoğunun bu duruma kayıtsız kalması nedendir acaba ? Türkiye, Katar ve  bir kaç ülke dışında herkes Filistin’de ölen çocukları, yaralanan çocukları tıpkı bir film şeridi gibi izlemektedirler. Bizler rahat yatağımızda uyurken  hayatını kaybeden masumların , yetimlerin, öksüzlerin hakkını kim koruyacak. Müslüman ülkeler olarak hepimiz bu durumda suçluyuz. Bu duruma sadece  tepki göstermek değil gerekeni yapmaktır en büyük Müslümanlık ve elbette ki en büyük insanlık....




Dünyadaki tüm Müslüman ülkeler İslam  dininin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmiş olsaydı, ilim ve İslam yolunda en iyi şekilde ilerlense ve bilim ve teknolojide dünya harikası ülkeler haline gelseydik değil terörist İsrail hiç bir Allah’ın kulu Müslümanlara saldıramaz ve hiç bir Müslümanın canı yanmak zorunda da kalmazdı.  İslam’ı gerçek anlamda öğrenmediğimiz için, yaşayamadığımız için, yaşatmadığımız için bu durumda değil miyiz zaten. Nerde Suudi Arabistan, nerede Mısır,  ve diğer Arap ülkeleri... Maşallah sorsak hepsi Müslüman, hepsi insan. Türkiye de bu duruma gerekli olan en ağır tepkiyi vermeli ve gerekirse İsrail’e askerlerimiz yollanmalıdır. Ülkemizdeki devlet yöneticileri  bu konuda Birlemiş Milletlere gerekli ültimatomu  göndermeli ve acil çözüm bulunması için gereken bir an önce yapılmalıdır, yoksa daha çok kan akacak ve terörist İsrail’in şeytanlıkları ne yazık ki son bulmayacaktır.

Dünya ülkeleri bu zulme sessiz kalmamalıdır. İnsan hakları, adalet, eşitlik diye bağıran ülkeler şimdi sinsi bir şekilde  olup bitenleri izliyor.


 İnsanlığın yok olduğu , bittiği noktayız. Müslümanlar aynı zulmü İsrail’e yapsa adımız  Barbara, zalime çıkar. Soykırım yapmış oluruz. Ama iş İsrail’e gelince  her nedense hiç kimse ses çıkarmıyor. Bunun hesabını verecek olan ve bu durumdan sorumlu olan tüm dünya ülkelerine sesleniyorum. Burnu kanayan, yaralanan  ve ölen her bir bebekten, çocuktan, yaşlılardan ve kadınlarımızdan , onların bu duruma düşmesinden tüm insanlık suçludur.  Bu hain zulme bir an önce son verilmeli ve taraflar büyük devletlerin uzlaştırma  yaklaşımı ile masaya oturmalı, Kudüs’ün Filistin’e ait olduğu, Mescid-i Aksa’nın ilk kıblemiz olduğu ve Müslümanlara ait olduğu hain İsrail’e kabul ettirilmelidir. Filistinli yarenlerimiz, canlarımız, bacılarımız , kardeşlerimiz unutmayın ki Türkiye olarak her zaman arkanızda olmaya devam edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun, zafer Müslümanların olsun inşallah. Kahrolsun hain, zalim, terörist İsrail! Allah'ım sen zalimleri zulmüne uğrat inşallah....

4 yorum:

Deneme