Çok Gezen mi Çok Okuyan mı Bilir ? Konusu İlgili Kompozisyon

Çok Gezen mi Çok Okuyan mı Bilir ? Konusu İle İlgili Kompozisyon

Gezmek de okumak da çok güzel eylemlerdir . Gezerek , görerek tecrübe ederek , farklı insanlar ve kültürler tanıyarak kendimizi çok geliştiririz . Gezmek bizlere sosyalleşme imkanı sunar ve iletişim becerilerimizin gelişmesi üzerinde önemli katkılar sağlar . Ancak mevzu öğrenmek ve bilgi kazanmak olunca okumaktan daha etkili bir yöntem yoktur .

Okumak insana hayatın her alanı ile ilgili sonsuz bilgiler sunar . Okuduğumuz zaman bilgi okyanusunda dilediğimiz kadar açılabiliriz . Bu yüzden her zaman okuyan insan daha çok bilir . Bir insan ömrü sürekli gezme ile geçse bile sınırlı yer görebilir . Ama okumak sayesinde her gün bir şehir , bir ülke gezebiliriz . Okuyan insan tüm dünyayı gezecek imkana sahiptir . Hem de çok az bir masrafla . Okudukça , yeni bilgiler kazandıkça , kendimizi geliştirdikçe işte o zaman gezmenin de anlamı olur . Gezdiği , gördüğü yerler hakkında hiçbir bilgisi olmayan insanların yaptığı geziler de çok faydalı olmaz .


İşte bu yüzden hayatta her zaman çok okuyan çok bilir . Okumanın bize kattıklarını kazandırabilecek başka hiçbir eylem yoktur . Bu yüzden daha çok öğrenmek için her zaman , her yerde okumaya gayret gösterelim . 

1 yorum:

  1. Siz sadece çok okuyanı savunmuşsunuz halbuki başlıkta ikiside yazıyor

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...