İletişim Formu

İnsanlar Sözlerinizden Çok Samimiyetinizden Hoşlanır Sözü İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar Sözlerinizden Çok Samimiyetinizden Hoşlanır Sözü İle İlgili Kompozisyon

Samimiyet , içtenlik , cana yakınlık , yardımlaşma , dayanışma özellikle günümüzde ihtiyaç duyduğumuz en önemli niteliklerdir  . Çünkü ülkemizin şu zor günlerinde bu duygulara , bu düşüncelere inanın ki çok ihtiyacımız var . İnsanlar elbette söze de bakar , sözlere de inanır . Ama konuşulan söz karşıdaki kişiye samimi bir şekilde aktarılmalı , yani kişi ya da kişiler içten olmalı , gerçekçi olmalıdır . Karşımızdaki kişiye samimi olduğumuzu hem sözlerimizle yansıtmalıyız hem de tavır ve davranışlarımız ile göstermeliyiz .

Samimiyet demek çok içli  dışlı olmak demek değildir. Elbette ki her kim olursa olsun olsun mutlaka arada mesafe olmalıdır . Ama bu mesafe çok soğuk olursa insanlar sizden uzaklaşır  ve siz yalnız kalmaya mahkum olursunuz  . Bunun için lütfen yapmacık olmayın , candan olun , gönülden olun . İnsanları kırmayın , söz ve davranışlarınızla onları incitmeyin , kalp kırmayın . Her zaman içten olun . Samimiyetin olduğu ortamda sevgi ve saygı çoğalır , kardeşlik bağları kuvvetlenir . Samimiyetin olduğu yerde her şeyden önce güven vardır . Samimiyetin olmadığı yerde ise güven olmaz , içtenlik olmaz .  İnsanlara samimi olduğumuzu onlara yardım ederek , onların problemlerini ortadan kaldırmaya çalışmakla gösterebiliriz . Yani sadece lafta samimi olmamalıyız , uygulamada da samimi olmalıyız .


Ayrıca insanlar ile ne kadar samimi olursak olalım yine de arada ufak bir mesafe olmalıdır . Yani insanlar ile müsebetin ateşle münasebetin gibi olsun , çok yaklaşma yanarsın , çok uzaklaşma  donarsın . Ama her ne olursan ol her zaman iyi ol, içten ol, samimi ol, insanlara sevgini ver.

Yorum Gönder

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın.