23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


23 Nisan İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmıştır . Türkiye Büyük Millet Meclisi açılınca halkın , ulusun  iradesi ön plana çıkmıştır . Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu kadar anlamlı bir günü çocuklar için bayram olarak ilan etmiştir .  23 Nisan Ulusal  Egemenlik Ve Çocuk Bayramı adı verilen bu günde ülkemizin çocukları eğlenmekte ve çeşitli etkinlikler yapılmaktadır .

Sadece kendi ülkemizin çocukları değil , yabancı ülkelerden gelen binlerce çocuk da bu bayramı kutlamakta ve kültürler arası sevgi seli oluşmakta , iletişim artmaktadır . Yurt dışından gelen çocuklar ülkemizin çocukları ile arkadaş olmakta , aileleri tanışmakta ve bu iletişim ülkelerine döndükten sonra bile çeşitli yollarla devam etmektedir . Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal çocukları çok sevdiği için , onların mutluluğunun  her şeyden önemli olduğunu bildiği için bu günü onlara armağan etmiş saygıdeğer bir liderdir . Bu yüzden bize bugünü armağan eden Mustafa Kemal'i çok seviyoruz ve onu asla unutmuyoruz . Bize armağan edilen bu bayramı her yıl aynı coşku ile kutlamaya  devam etmeliyiz . Milli bayramlarımızın değerini bilmeliyiz ve bu bayramları  asla unutmamalıyız .

Çocuklarımızı mutlu etmeli bu bayramda onlara çeşitli hediyeler almalıyız , çocuklarımıza  bu bayramın ne kadar önemli olduğu ile ilgili farkındalığı sağlamalıyız .Bu bayramda kardeşlik , paylaşma , sevgi , barış duyguları ön plana çıkmalıdır .

0 Comments:

Yorum Gönder

Deneme