Köy Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .


Köy Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .

Köy yaşamı  insan sağlığı için , insanın stresten kurtulması için  faydalıdır . Bunun için köyde yaşamak bizi daha dinç yapar ve kendimizi daha çok iyi hissederiz . Köyün doğal organik ürünlerinden tüketerek , market ürünlerine gerek duymayız . Şehirde her şey marketten alındığı için oradaki şeyler fabrika ürünü olduğundan  insan sağlığını olumsuz etkiler . Oysa köyde böyle olumsuz bir durum olmaz . İstediğimiz meyveyi , sebzeyi ekerek hayatımızı kafamıza göre yaşayabiliriz . Köy hayatında insan  ilişkileri daha samimi ve daha içtendir .

 Ben anlayışı  yoktur , biz anlayışı vardır . Herkes  birbirine elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışır . Daha içten   daha yakın komşuluk ilişkileri vardır . İnsanlar birbirlerine daha çok güvenirler . Bunun için köy hayatı her  zaman daha iyidir . Köydeki öğrenci sayısı az olduğu için öğretmenler daha nitelikli  eğitim verebilir . Böylece köydeki öğrenciler de öğretmenle daha fazla vakit geçirmiş olur ve öğretmene  daha çok soru sorma imkanına sahip olur . Köyde ulaşım  sorunu yoktur . İnsanlar yürüyerek istediği yere kısa sürede varabilir . Böylece doğamız da kirlenmemiş olur . Köydeki insanlar  şehir hayatındaki gibi sularını pet şişelerde içmezler . Çünkü çeşmelerinden akan sular temizdir ve insan sağlığı için faydalıdır . Artık teknoloji hızla geliştiği için köyde internet çekmektedir . İnsanlar istediği bir ürünü internet alabilirler ve böylece şehre gitme gibi bir zorunluluğu da kalmayabilir .

Çocuklar internetten çeşitli eğitim videolarını  izleyebilir , filmleri izleyebilir , oyunlar oynayabilir . Köydeki çocuklar toprakla oynar , üstü başı çamur olur , doğanın o güzel kokusunu içine çekerler ve çocuklar   çocukluklarını istediği gibi yaşarlar . Köyde yaşayan insanlar gürültü kirliliğine maruz kalmazlar . Dışarının o gürültüsü içeri girmez ve köyün sakinleri gündüz işlerini bitirip akşam huzur içinde uyurlar . İşte tüm bunlar için köy hayatı insana her zaman fayda sağlar .

0 yorum:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...