İletişim Formu

Şehir Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .


Şehir Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .

İnsanlar köyde herhangi  bir iş bulamadığından , şehir insanlar için daha cazip olduğu için ve daha fazla insanlara fayda sağladığı için insanlar zamanla şehre göç etmeye başlamışlardır . Elbette ki şehir hayatı bizim için daha güzel ve daha avantajlıdır . Çünkü şehirde  iş bulmak kolaydır . Sağlık ve eğitim olanaklarından faydalanmak kolaydır .

İstediğimiz sinemaya gidebiliriz , tiyatroya gidebiliriz , konserlere gidebilir ve daha birçok etkinliklere , seminere , sempozyumlara katılabiliriz . İşte tüm bu sebeplerden dolayı  şehir hayatı insanlar için daha yararlıdır . Kültürel aktiviteler şehir merkezinde daha çok yapılır . Bunun için istediğimiz etkinliklere katılabiliriz , istemediğimize ise katılmayız . Şehir hayatında belediye hizmetleri daha iyi verilir , bunun için şehir yaşamında alt yapı hizmetleri  Şehir merkezlerinde hayat standartları daha yüksek olur . Yemek yapmak canımız istemediği zaman hemen telefonla istediğimiz yemeği getirtebiliriz . Böylece yemek yapma zorunluluğundan da kurtulmuş oluruz . Arkadaşlarımızla gün yapmak için bir kahvede ya da bir lokantada buluşabiliriz böylece sadece eve bağlı kalmamış oluruz ve bizim için de farklılık olur .

Çocuklarımızı çeşitli etkinliklere götürebiliriz . Alışveriş merkezlerindeki oyun yerlerinde onların da stresini atmasına izin verebiliriz . Yeni bir şey ortaya çıktığı zaman hemen onu alıp kullanabiliriz . Şehir hayatında ulaşım imkanları daha çok gelişmiştir . İster kendi arabamız ile isterse toplu taşıma araçları ile istediğimiz bir yere gidebiliriz . İşte tüm bunlar için şehir hayatı bizler için daha çok fayda sağlar .

2 Yorum

Yorumlarınızı yorumlama biçimini 'Anonim' seçerek isim, mail, adresi vb. yazmak ile uğraşmadan kolayca yayınlayabilirsiniz. Küçük bir teşekkürün bile bizim için çok önemli ve değerli olduğunu unutmayın. 

  1. Son cümlede şehir yerune şehit yazmis

    YanıtlaSil
  2. Uyarınız için teşekkürler hemen düzeltme yapıldı.

    YanıtlaSil