Şehir Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .


Şehir Hayatı Daha Güzeldir Konulu Münazara Yazınız .

İnsanlar köyde herhangi  bir iş bulamadığından , şehir insanlar için daha cazip olduğu için ve daha fazla insanlara fayda sağladığı için insanlar zamanla şehre göç etmeye başlamışlardır . Elbette ki şehir hayatı bizim için daha güzel ve daha avantajlıdır . Çünkü şehirde  iş bulmak kolaydır . Sağlık ve eğitim olanaklarından faydalanmak kolaydır .

İstediğimiz sinemaya gidebiliriz , tiyatroya gidebiliriz , konserlere gidebilir ve daha birçok etkinliklere , seminere , sempozyumlara katılabiliriz . İşte tüm bu sebeplerden dolayı  şehir hayatı insanlar için daha yararlıdır . Kültürel aktiviteler şehir merkezinde daha çok yapılır . Bunun için istediğimiz etkinliklere katılabiliriz , istemediğimize ise katılmayız . Şehir hayatında belediye hizmetleri daha iyi verilir , bunun için şehir yaşamında alt yapı hizmetleri  Şehir merkezlerinde hayat standartları daha yüksek olur . Yemek yapmak canımız istemediği zaman hemen telefonla istediğimiz yemeği getirtebiliriz . Böylece yemek yapma zorunluluğundan da kurtulmuş oluruz . Arkadaşlarımızla gün yapmak için bir kahvede ya da bir lokantada buluşabiliriz böylece sadece eve bağlı kalmamış oluruz ve bizim için de farklılık olur .

Çocuklarımızı çeşitli etkinliklere götürebiliriz . Alışveriş merkezlerindeki oyun yerlerinde onların da stresini atmasına izin verebiliriz . Yeni bir şey ortaya çıktığı zaman hemen onu alıp kullanabiliriz . Şehir hayatında ulaşım imkanları daha çok gelişmiştir . İster kendi arabamız ile isterse toplu taşıma araçları ile istediğimiz bir yere gidebiliriz . İşte tüm bunlar için şehir hayatı bizler için daha çok fayda sağlar .

3 yorum:

Deneme