Teknoloji İle İlgili Kompozisyon Yazınız .


Teknoloji İle İlgili Kompozisyon Yazınız .

Teknolojinin yaşamımıza  girmesi ile yaşamımızda olumlu ve olumsuz değişiklikler meydana gelmiştir . Teknoloji  bize zamandan tasarruf sağladı , işlerimiz daha kısa sürede halledilmeye başladı yani bir taşla iki kuş vurmaya başladık  . Teknolojiyi bilinçli kullandığımız zaman ise daha çok fayda görürüz . Örneğin cep telefonunu kullanırken saatlerce bizi ilgilendirmeyen  haberlere , videolara bakarsak bu anlamda teknolojiden fayda görmemiş oluruz .

Ama işimiz ile ilgili konuyu telefonun internetinden baktığımız takdirde bizim için o telefon faydalı olmuş olur . Teknolojiyi her zaman  yerli yerinde kullanmak gerekir.  Teknoloji insanlığa çok büyük katkılar sağlamıştır. Yapılan teknolojik ürünler insanların hayatına büyük faydalar sağlamıştır . Örneğin ;  çamaşır makinesi , bulaşık makinesi sayesinde işler daha kısa sürede yapılmaya başlamış ve böylece zamandan tasarruf sağlanmıştır . Yine internet bankacılığı aracılığı ile başka  bir hesaba para aktarabiliriz , internetten alışveriş yapabiliriz ve daha birçok fayda görebiliriz .  Üretilen teknolojik ürünler insanlığa zarar vermemelidir . İnsanlık faydasına olan ürünler yapılmalıdır .

Saatlerce telefon, bilgisayar, laptop, tablet, televizyon karşısında durmamalıyız .  Çünkü bunlar karşısında saatlerce durmak sağlığımıza olumsuz yönde etki eder . Bunun için he zaman bilinçli kullanıcı olmalıyız .

6 yorum:

 1. kötü olmuşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

  YanıtlaSil
 2. Bence güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. Bence güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 4. GüzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeL oLmuş

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZI YORUMLAMA BİÇİMİNİ "ANONİM" SEÇEREK İSİM, MAİL ADRESİ VB. YAZMAK İLE UĞRAŞMADAN KOLAYCA YAYINLAYABİLİRSİNİZ. KÜÇÜK BİR TEŞEKKÜRÜN BİLE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE DEĞERLİ OLDUĞUNU UNUTMAYIN...